Author: | Category: Transporto Naujienos |

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinio direktoriaus pavaduotojas, kuruojantis  transporto ir logistikos politikos sritis Vytautas Kudzys, pasidalino savo mintimis apie Rusijos Federacinės muitinės tarnybos (FMT) planus vežėjų atžvilgiu.

Kaip vertinate naujus Rusijos FMT planus nuo rugpjūčio 14 d. keisti tarptautinių gabenimų tvarką?

Papildomi barjerai visada yra problema. Nesu labai įsigilinęs į Rusijos teisinius argumentus, tačiau, kiek žinau, jie yra nelogiški. Nauji barjerai tikrai nepadės nei Rusijos verslui, nei  vykstančių į Rusiją vežėjų verslui.

Papildomi reikalavimai tiek pat įtakos turės ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vežėjams. Tai nėra tik vienos konkrečios šalies problema.

Jei minėtas Rusijos sprendimas nebūtų atšauktas ir vis tik įsigaliotų, kaip tai įtakotų vežėjų paslaugų įkainius?

Nemokamų pietų nebūna. Jei bus sudaromi papildomi reikalavimai, kurių vykdymui būtinos naujos investicijos, tai pabrangs visų vežėjų paslaugų savikaina, kuri atitinkamai pabrangins ir vežėjų paslaugas.

Nauji reikalavimai didžiausią įtaką turės vežėjų paslaugų pirkėjams, o žvelgiant dar toliau – tai turės įtakos kiekvienam galutiniam gabenamų prekių vartotojui. Augant vežėjų savikainai – augs prekių savikaina, o augant prekių savikainai, atitinkamai augs ir galutinė jų kaina.

Ar Lietuvos pramonininkų konfederacija ėmėsi kokių nors veiksmų dėl Rusijos planų atšaukimo?

Lietuvos pramonininkų konfederacija kreipėsi raštu į įvairias Rusijos verslo asocijuotas struktūras dėl šio klausimo iškėlimo politiniu lygmeniu. Kiek žinau, reakcija į mūsų prašymą buvo ir Rusijos asociacijos bei konfederacijos parašė savo laiškus aukštiems pareigūnams. Mano žiniomis, asociacija „Linava“ labai intensyviai sprendžia šį klausimą. Mūsų konfederacija pritaria „Linavos“ pozicijai ir, jei tik bus reikalinga dar aktyvesnė mūsų pagalba, mes būtinai prisidėsime.

Panašūs straipsniai: