Author: | Category: Transporto Naujienos |

Vežėjų asociacijos kreipėsi atviru laišku į V.Putiną

Vežėjų asociacijos kreipėsi atviru laišku į V.Putiną

Rugsėjo 6 d. Jaltoje vykstančioje  XIV-oje tarptautinėje konferencijoje „Tarptautinis krovinių vežimas keliais – problemos, sprendimai ir perspektyvos“, Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU narės, vežėjų asociacijos pasirašė atvirą laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuriame siekia atkreipti dėmesį į TIR sistemos svarbą ir galimus sunkumus, Rusijos muitinei keičiant tarptautiniais susitarimais nustatytą tvarką.

Pasak Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, vežėjų atstovų ir IRU vadovybės nuomonė sutapo, kad būtina problemą spręsti aukščiausiu politiniu lygiu, todėl buvo pasirašytas bendras laiškas. Delegatai iš Rytų ir Vakarų Europos, Rusijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Balkanų šalių analizavo Eurazijos kelių transporto problemas, viešąją politiką ir jos įtaką tarptautinio kelių transporto plėtrai, ETMK daugiašalės kvotos leidimų plėtros perspektyvas, draudimo ir tarptautinės kelių transporto kontrolės klausimus.

„IRU pranešė, jog iš Rusijos pusės pastebima ir teigiamų ženklų – bendros darbo grupės, kurią sudaro Rusijos muitinės, šios šalies vežėjų asociacijos ASMAP ir IRU ekspertai darbas pagyvėjo. Kol kas laukiama aiškesnės Rusijos oficialiosios pozicijos., – sako A. Kondrusevičius. – Konferencijoje skambėjo nedviprasmiški vežėjų atstovų siūlymai, jog Rusijai ėmusis numatytų priemonių plano, IRU ir Jungtinių Tautų atsaku galėtų tapti TIR sistemos sustabdymas šioje šalyje“.

Laiške V.Putinui taip pat pažymima, kad Rusijos muitinės atsisakymas vadovautis TIR konvencija šią šalį gali išbraukti iš TIR sistemos šalių žemėlapio, o tai reiškia, kad Rusijos vežėjai neturės galimybių dirbti su TIR knygelėmis kitose šalyse.

Lietuvai šioje konferencijoje atstovavo Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, viceprezidentas Mečislavas Atroškevičius, Ryšių su užsienio šalimis komiteto pirmininkas Dainius Abramavičius ir prezidento patarėjas Vidmantas Adomaitis.

Panašūs straipsniai:
Vytautas Kudzys: LPK pritaria „Linavos“ pozicijai
Rusijos muitinė mėnesiui atidėjo sprendimą dėl papildomų garantijų
Jungtinės Tautos reikalauja Rusijos nepažeidinėti TIR konvencijos