Author: | Category: Įdomūs straipsniai |

Andreas Morlok / pixelio.de

Gydytojo pažymą turintys vairuotojai gali važiuoti nesegėdami saugos diržo. Tokia nuostata įteisinta ir Kelių eismo taisyklėse. Nesusipratimų vis dar pasitaiko.

Redakcija gavo problemų dėl stuburo turinčio žmogaus laišką, kuriame klausiama, ar šis klausimas jau išspręstas, ar diržų neprisisegusių vairuotojų policijos pareigūnai neužtampys po teismus.

„Turiu problemų dėl stuburo (trys didelės išvaržos ir daugybinės ataugos). Todėl man diržai yra nuolatinė kančia ir iš dalies netgi sveikatos gadinimas juos segint. Tiesa, aš jau apie 6 metus neturiu baudų už šiuos “nusižengimus„, tačiau norėčiau visiškai išsilaisvinti nuo šios prievolės“, – atsiųstame laiške rašė kaunietis R.M.

Vyras skundėsi, kad jam ypač kelia nerimo trumpi pasivažinėjimai mieste, kai važiuojant vos kilometrą tenka prisisegti ir vėl atsisegti saugos diržą, nors kiekvienas toks veiksmas kelia didelių skausmų.

„Man tenka dažnai važinėti trumpus atstumus, todėl prisisegimas (sukinėjimasis užsisegant) sukelia didelius skausmus. Ši problema kur kas menkesnė, kai tenka važiuoti užmiestyje, nes ten dideli greičiai, todėl ir be prievolės, manau, saugos diržai yra neišvengiami, tačiau kai reikia pavažiuoti kilometrą ir vėl kartoti prisisegimo ir atsisegimo procedūrą, tai labai negeras procesas“, – skundėsi vyras.

Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojo Aleksandro Samulevičiaus, išimtis, kai nereikia segtis saugos diržo, yra nurodyta Kelių eismo taisyklių XXVI skyriaus 208 straipsnyje.

Jame rašoma, kad asmenims, kuriems kompetentingos institucijos dėl rimtų medicininių priežasčių išdavė specialius pažymėjimus, leidžiama neužsisegti saugos diržų, tačiau šiuose pažymėjimuose turi būti nurodytas jų galiojimo laikas.

„Kartais nesusipratimų išties būna. Sustabdo pareigūnai vairuotoją, neprisisegusį saugos diržu, jis jiems kiša gydytojo pažymą, kad turi stuburo problemų, bet toje pažymoje neparašyta, kad dėl turimų problemų jis negali segėti saugos diržo. Toks žmogus jau traktuojamas kaip pažeidėjas. Kad to neįvyktų, vairuotojas turi pats pasirūpinti gauti tokią pažymą, kad joje neliktų jokių neaiškumų“, – patarė A.Samulevičius.

 

Šaltinis: diena.lt