Author: | Category: Transporto Naujienos |

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, siekdama sumažinti naštą verslui, pernai gegužę licencijavimo paslaugų teikimą perkėlė į elektroninę erdvę. Dar vienas žingsnis žengtas šiemet – nuo vasario 1 d. vežėjai visas Inspekcijos teikiamas paslaugas gali užsisakyti internetu.

Administracines paslaugas pradėjus teikti elektroniniu būdu, pastaraisiais mėnesiais stebimas naudojimosi elektroninėmis paslaugomis gausėjimas. Nuo trijų savaičių iki vienerių metų e.paslaugomis besinaudojantys vežėjai, ilgus metus užsisakinėję popierines paslaugas, dabar gali dalytis savo patirtimi ir džiaugtis e.paslaugų privalumais.

Kad e. paslaugos duoda realią naudą teigia pajutę visi e. paslaugomis besinaudojantys vežėjai. „Priduodant paraišką užtrunkama labai trumpai, nebereikia kopijuoti dokumentų, pagreitėjo paruoštų dokumentų atidavimo procesas, Inspekcijoje sumažėjo eilės“, – savo patirtimi dalijasi UAB „Girteka“ transporto dokumentų specialistas Janas Narvoišas.

Anot UAB „Transekspedicija“ Personalo skyriaus vadovės Reginos Šeškevičienės, taupomas darbuotojų laikas, žinoma, ir įmonės pinigai. Be to, e. paslaugomis naudotis visai paprasta, viską sutvarkyti galima iš savo darbo vietos, o išduodami dokumentai pristatomi į pageidaujamą vietą jau kitą dieną.

Žinoma, yra ir tobulintinų dalykų. Vežėjai pageidauja dar paprastesnių prašymų formų, kad pildymas truktų dar trumpiau, nereikėtų pateikti perteklinės informacijos, pavyzdžiui, jei siunčiama mokėjimo kopija, nereikėtų dar kartą rašyti mokėjimo datos, numerio ir kt. Taip pat pageidaujama, kad į elektroninę erdvę būtų perkeltas ir vairuotojų liudijimų išdavimas.

Inspekcijos duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį gauta 18 235 prašymai, iš jų elektroniniu būdu pateikti 2 122, t. y. 11,6 proc. visų gautų prašymų. Per pirmuosius antrojo ketvirčio mėnesius gauta 13 387 prašymai, iš jų elektroniniu būdu – 2 410, t. y. 18 proc. visų gautų prašymų. Taigi reikia pastebėti, kad elektroniniu būdu teikiamų prašymų skaičius auga – didžiausią elektroniniu būdu teikiamų prašymų procentinę dalį šiuo metu sudaro licencijavimo prašymai.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos Susisiekimo Ministerija