Author: | Category: Transporto Naujienos |

Gegužės 25-birželio 1 d. šalyje vykdytos prevencinės priemonės metu išaiškinti 706 transporto priemonių vairuotojų ir 167 keleivių saugos diržų nenaudojimo atvejai. Nustatyti 33 atvejai, kai suaugusieji netinkamai, t. y. pažeisdami Kelių eismo taisyklių reikalavimus, vežė vaikus automobiliuose. Daugiausia vaikų vežimo taisyklių automobiliuose pažeidimų išaiškinta Klaipėdos – 14 ir Utenos – 12 apskrityse.

Kartu buvo vykdoma ir dviračių, motociklų, mopedų vairuotojų ir jų keleivių kontrolė. Išaiškinti 73 pažeidimai, padaryti asmenų, važiavusių dviračiais – tai saugos šalmų ir atšvaitų nenaudojimas. Saugos šalmų nesegėjo 29 mopedų (lengvųjų keturračių motociklų) vairuotojai ir 2 jų keleiviai, taip pat 7 motociklų vairuotojai.

Per savaitę buvo išaiškinti ir 5 075 eismo dalyvių padaryti kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Kelių eismo taisyklių XXVI skyriuje „Saugos diržų naudojimas“ nurodyta: važiuojant transporto priemone su įrengtais saugos diržais, būtina juos užsisegti. Saugos diržas privalo būti užsegtas juosiant jį per petį ir per juosmenį arba kaip numatė transporto priemonės gamintojas. Šiame skyriuje reglamentuotos ir vaikų vežimo automobiliuose taisyklės.

Šaltinis: Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija