Author: | Category: Transporto Naujienos |

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė didelę žaislų siuntą iš Kinijos. Įvairūs žaislai, paženklinti „Lego“, „Transformers“ ir „Angry Birds“ ženklais, kaip įtariama, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Iš viso sulaikyta beveik 10 000 vienetų įvairių rūšių žaislų, kurių vertė siekia beveik 11 000 litų. Kinijoje pagamintos prekės buvo skirtos Baltarusijos pirkėjams.

Prekės, kurios, įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, šią savaitę sulaikytos Malkų įlankos jūrų uosto poste muitinio tikrinimo metu. Muitinei pateiktoje deklaracijoje buvo nurodyta, kad gabenami konstruktoriai, bokso rinkiniai, mašinytės, vairai, lėlės, pianinai, robotai, kardai, vaivorykštės, šunys, žuvys, riedlentės, traktoriai, žaidimai, kamuoliai, riedučiai, golfo reikmenys ir vaikštynės. Muitininkai, detaliai patikrinę iš Kinijos atvykusį konteinerį, kuriame gabenta beveik 44 000 vienetų įvairių žaislų, jame aptiko dalį prekių, kurios pareigūnams sukėlė įtarimų, kad jos gali būti klastotos. Tikrinimo metu pareigūnai rado 9 498 vienetus „Lego“ konstruktorių, robotų „Transformerių“ ir žaislų-rutulių „Angry Birds“, kurie, kaip įtariama, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Apie sulaikytas prekes informuoti prekių ženklų atstovai, šiuo metu laukiama jų išvadų. Prekių ženklų savininkai dažniausiai beveik visais atvejais patvirtina, kad muitinės pareigūnų sulaikytos prekės iš tiesų yra klastotės.

Šiais metais tai ne pirma Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnų išaiškinta žaislų klastočių siunta. Vasario mėnesį tame pačiame poste sulaikyti 4 425 vienetai įvairių žaislų, paženklintų „Spider-man“, „Avatar“, „Disney“ ir kitais žinomais prekių ženklais. Tuomet sulaikytų prekių vertė siekė daugiau nei 8 000 litų. Kinijoje pagamintos prekės taip pat buvo skirtos Baltarusijos pirkėjams. 3 384 vienetus muilo burbulų „Angry Birds“, lėlių „Barbie“ ir kitų žinomais prekių ženklais paženklintų žaislų, įvertintų beveik 3 000 litų, muitinės pareigūnai Malkų įlankos jūrų uosto poste sulaikė ir šių metų rugpjūčio pradžioje.

Visos minėtos Malkų įlankos jūrų uosto poste anksčiau sulaikytos žaislų klastotės, prekių ženklų atstovų sprendimu, buvo sunaikintos.

Šaltinis: LR muitinė

 

Panašūs straipsniai:

Lietuvos muitinė: per pusmetį sulaikyta prekių už 41 mln. litų

Muitininkams įkliuvo kelių dešimčių tūkstančių litų vertės kontrabandos gabentojai

Muitininkai sulaikė du kontrabandinių cigarečių prikimštus vilkikus