Author: | Category: Transporto Naujienos |

2014 m. vasario 19 d. kelios dešimtys protestuotojų užblokavo Lvovo srityje esantį „Krakovec“ pasienio kontrolės punktą (Ukrainos-Lenkijos pasienyje). Protestuotojai punkte degina padangas ir neleidžia automobiliams įvažiuoti į šalį ar išvažiuoti iš jos. Įvažiavimas į Kijevą beveik neįmanomas – miestas uždarytas, sunkvežimiai neįleidžiami, jų eilės susikaupusios pakelėse ir aikštelėse.

Asociacijos „Linava“ duomenimis, „Krakovec“ pasienio kontrolės punkte įstrigusių Lietuvos vežėjų nėra, nes jie gana retai važiuoja į Ukrainą.

Visiems, norintiems iš Ukrainos patekti į Lenkiją arba iš Lenkijos į Ukrainą, rekomenduojama važiuoti per kitus pasienio kontrolės punktus „Szegini“ ir „Rawa Ruska“. Šie punktai šiuo metu dirba sustiprintu režimu.

Per užblokuotą „Krakovec“ pasienio kontrolės punktą įprastai per parą pravažiuodavo apie 500 sunkvežimių ir 2000 lengvųjų automobilių.

Ukrainos ministerija kreipėsi į protestuotojus, prašydama atlaisvinti šį kontrolės punktą, nes tai sukelia daug nepatogumų Ukrainos ir Europos Sąjungos piliečiams, kurie negali laisvai kirsti vakarinės Ukrainos sienos.

Ši muitinės postų blokada taip pat gali sutrikdyti logistinius maršrutus, vežėjams sukelti sutarčių su užsakovais vykdymo nesklandumus, o viso to pasekmė gali tapti regione sumažėjęs transporto įmonių skaičius. Be to, ministerijos teigimu, ši pasienio kontrolės punkto blokada gali sutrikdyti prekių pristatymą į gyvenvietes pasienio teritorijoje.

Be to, ministerija teigia, kad iš muitinės postuose sustabdymas gali sutrikdyti normalų režimą prekių pristatymo ir tiekimo į pasienio teritorijose ir gyvenvietėse Vakarų Ukrainoje skaičių.

Šaltini: Linava