Author: | Category: Transporto Naujienos |

„Tuščiomis“ grįžtantis lenkas slėpė pusės milijono litų vertės kontrabandą

„Tuščiomis“ grįžtantis lenkas slėpė pusės milijono litų vertės kontrabandą

Iš Baltarusijos per Lietuvą tuščiu krovininiu vilkiku važiavęs Lenkijos pilietis savo transporto priemonėje gabeno beveik pusės milijono litų vertės kontrabandinių cigarečių siuntą. Cigarečių slėptuvė įrengta atitvėrus vilkiko puspriekabės dalį jos priekinės sienos imitacija.

Šiąnakt, apie 3 val. nakties, iš Baltarusijos į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku „Iveco“ atvažiavęs Lenkijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo negabenantis jokio krovinio. Tiesiog per Lietuvą grįžtąs iš Baltarusijos į Lenkiją namo.

Vis dėlto pareigūnai, gerai žinodami, kad tokiais, iš pažiūros nelogiškais maršrutais gali būti vežama kontrabanda, detaliai patikrino minėtą vilkiką.

Tikrinimo metu vilkiko puspriekabėje aptikta slaptavietė: dalis puspriekabės buvo atitverta priekinės sienelės imitacija. Šioje slėptuvėje buvo rasta 120 dėžių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „Fest“. Iš viso aptikta maždaug 65 tūkst. cigarečių pakelių, kurių vertė – 457 tūkst. lt.

Muitinės pareigūnus kiek nustebino didelis slapta gabentų rūkalų kiekis – paprastai tokio tipo slėptuvėse vežama apie 50 dėžių nelegalių rūkalų.

Vilkiko vairuotojas, Lenkijos pilietis D. L., buvo sulaikytas dviem paroms.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 22 str. 1 dalį (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką), 199-2 str. 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis) ir 199 str. 1 dalį (Kontrabanda).

Šaltinis: LR muitinė

Panašūs straipsniai

Vokietijos piliečio automobilyje aptikta kontrabandinių rūkalų

Pasienyje su Lenkija sulaikyti, įtariama, Danijoje pavogti vilkikai ir puspriekabės su šaldyta mėsa

Iš dviejų „VW Passat“ automobilių muitininkai ištraukė cigarečių už 40 tūkst. litų