Author: | Category: Transporto Naujienos |

Trišalių Rusijos leidimų Lietuvos vežėjai turės 1,5 karto daugiau

Trišalių Rusijos leidimų Lietuvos vežėjai turės 1,5 karto daugiau

Pasibaigus Lietuvos ir Rusijos dvišalės kelių transporto komisijos posėdžiui, paaiškėjo, kiek Rusijos leidimų Lietuvos vežėjai turės 2016 m.

2013-2015 m. Lietuvos vežėjai kasmet gaudavo po 4 000 Rusijos leidimų krovinių vežimams į trečiąsias šalis. Po bendros Lietuvos-Rusijos kelių transporto komisijos posėdžio sutarta, kad dar šiemet Lietuvos pusė gaus papildomus 500 leidimų, o kitais metais iš viso gaus 6 000.

Dvišalių ir tranzitinių leidimų kvota 2016 m. lietuviams išlieka tokia pati, kokia ir pastaruosius trejus metus – 170 tūkst.

Papildomai komisijos darbo metu buvo aptarta ir nuo š. m. vasario 24 d. įsigaliojusio federalinio įstatymo „Dėl tarptautinių vežimų automobilių transportu valstybinės kontrolės vykdymo bei atsakomybės už padarytus pažeidimus“, kuriame įtvirtintos naujos sąvokos, susijusios su vežimų rūšies nustatymu, dėl to iš esmės gali keistis ir nusistovėjusi leidimų naudojimo tvarka. Rusijos pusė informavo, kad šiuo metu yra rengiami poįstatyminiai teisės aktai, su kuriais bus supažindinta ir Lietuvos pusė. Esant poreikiui, dėl šio įstatymo bus organizuojamas dar vienas Lietuvos ir Rusijos kelių transporto ekspertų susitikimas.

„Derybos buvo nelengvos, bet produktyvios. Tiek Rusijos, tiek Lietuvos delegacijos, suprasdamos ir gerbdamos kiekvienos iš šalių įstatymus ir suprasdamos, kokią svarbą turi sėkmingas šalių bendradarbiavimas transporto srityje, derybas vedė išties geranoriško susitarimo būdu. Tikiu, kad rasime abiem pusėms tinkamą sprendimą ir dėl minėto federalinio įstatymo“, – po derybų teigia asociacijos prezidentas E. Mikėnas.

Prieš derantis dėl leidimų bendra Lietuvos ir Rusijos ekspertų grupė apsilankė ir susipažino su Lietuvos terminalų veikla, susitiko su Klaipėdos valstybinio jūsų uosto logistikos ir krovos kompanijų atstovais, aptarė jų veiklą bei uoste vykdomas pakrovimo, iškrovimo ir muitinės procedūras.

Bendros komisijos posėdžiuose Lietuvai atstovavo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos (LR SM) Plėtros ir tarptautinių ryšių departamento direktorius Vladislav Kondratovič, LR SM Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Tomas Pilukas, šio departamento Kelių transporto skyriaus vedėjas Jaunius Jasiūnas bei vyr. specialistas Aleksandras Stupenko, transporto atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje Mindaugas Zobiela, Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) viršininko pavaduotojas Romanas Vilčinskas, VKTI Kelių transporto veiklos reguliavimo skyriaus vyr. specialistas Algirdas Kuzmickas, Lietuvos Respublikos muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus viršininkė Neringa Motiejūnaitė ir šio skyriaus vyr. inspektorius Arvydas Kavaliauskas, asociacijos LINAVA prezidentas Erlandas Mikėnas ir sekretorius transporto politikai Gintautas Ramaslauskas.

Šaltinis: Linava

Rekomenduojame
Daugiausiai krovinių transporto rinkoje nuo 2012 metų
TIR išdavimo rodikliai pamažu kyla
Al Pack d.o.o. pasikliauja TIMOCOM krovinių birža