Author: | Category: Transporto Naujienos |

Transporto sektoriui – rekomendacijos įvertinti partneriusTransporto įmonės dažniausiai pirmosios pajunta ekonomikos pokyčius. Nebankinės finansuotojos „SME Finance“ ekspertai prognozuoja, kad dėl mažėjančių prekių srautų ir vėlavimų atsiskaityti transporto bendrovės gali patirti finansinių sunkumų, todėl siūlo atidžiai įvertinti plėtros strategiją ir veiklos geografiją.

Transporto įmonių veiklą apsunkina ilgi atsiskaitymo terminai, trunkantys iki 60–90 dienų, nes gamintojai pirmiausia investuoja į žaliavas ir derasi dėl mokėjimų atidėjimo. Be to, trūksta kapitalo naujoms investicijoms, juk daugelis transporto įmonių priklauso smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) kategorijai, o šiam segmentui gana sudėtinga gauti finansavimą iš bankų (Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kas dešimtos SVV įmonės veikla susijusi su transporto paslaugomis).

Todėl Lietuvos įmonėms patartina ne tik trumpinti atsiskaitymų laikotarpį ir apsidrausti nuo partnerių nemokumo, bet ir gerai įvertinti partnerių ekonominę būklę – ypač iš Rusijos, kurioje šiais metais pakilo PVM tarifas (nuo 18 iki 20 proc.); kitų NVS šalių, kuriose ekonominė situacija jau ilgą laiką yra nestabili; Didžiosios Britanijos, išgyvenančios „Brexit“ situaciją; Italijos, kuri vis ginčijasi su Europos Komisija dėl biudžeto deficito. Taigi, ekspertų nuomone, pravartu turėti kuo įvairesnių partnerių skirtingose šalyse, ypač tose Europos valstybėse, kurių ekonomikos auga ir stiprėja, pavyzdžiui, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.