Author: | Category: Transporto Naujienos |

Reikšmingiausi transporto srities įvykiaiLabiausiai transporto rinką birželį sukrėtusi žinia – vairuotojo iš Lenkijos žūtis Kalė uoste dėl pabėgėlių spąstų kelyje. Lenkija, reaguodama į šią situaciją, ėmėsi dar griežtesnių veiksmų – Prancūzijai pasiūlė savo pasieniečių pagalbą. Kol kas situacija neaiški, nes niekas nesiima konkrečių veiksmų, skirtų grėsmei sumažinti ir vilkikų vairuotojų saugumui padidinti.

Nepaisant šių įvykių, logistikos įmonių savininkai birželį sulaukė ir gerų žinių. Viena iš jų – važtaraščių perkėlimas į elektroninę erdvę. Nuo dabar labai paprasta stebėti visus logistikos procesus, nors daug kas dar nėra įpratęs operatyviai dirbti elektroninėje erdvėje. Elektroninių važtaraščių sistemoje i.VAZ per mėnesį atsiranda per 150 tūkstančių dokumentų.

Kita svarbi žinia – pokyčiai leidimų išdavimo srityje. Iš esmės pokytis aktualus tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėjo panaudoti jiems išduotų leidimų – nuo dabar būtina juos grąžinti nepanaudotus, švarius ir tai suteiks galimybę gauti leidimą pakartotinai to prireikus. Pokytis įsigaliojo ir dėl Rusijos dvišalių leidimų – birželio viduryje paskelbta, kad dvišaliai leidimai, turintys prierašą „leista vežti ir trečiosios šalies krovinius“, išduodami vienai transporto priemonei (seniau būdavo išduodami 3).

Rekomenduojame
Vokietijoje vairuotojams draudžiama kassavaitinio poilsio laiką praleisti transporto priemonėje
Minimalus darbo užmokestis vairuotojams Vokietijoje
Bendros užsienio šalių leidimo gabenti krovinius išdavimo tvarkos pasikeitimai
Spąstai vilkikų vairuotojams – Kalė uostas