Author: | Category: Transporto Naujienos, Transporto statistika |

Antras ketvirtis TIMOCOM transporto barometre anapus gėrio ir blogio

Tos pačios procedūros, kaip ir kiekvienais metais“, tik rezultatai prastesni – būtent taip galėtume apibendrinti krovinių ir transporto santykį 2012 metų antro ketvirčio rezultatuose. Po kuklios šių metų pradžios, TIMOCOM transporto barometro parodymai šio ketvirčio pabaigoje šiek tiek kilstelėjo, pasiekdami krovinių – transporto santykį, lygų 56:44. Žiūrint į šiuos požymius, galime drąsiai teigti, kad transporto rinkai toli gražu iki praėjusių metų rezultatų.

Įprastai, normaliomis sąlygomis raida vykdavo sekančiai: antro ketvirčio pradžioje krovinių pasiūlymų skaičius visuomet išaugdavo, kol atėjus vasaros mėnesiams pradėdavo vėl kristi. Šiais metais, padėtis atrodo šiek tiek kitaip: prasta metų pradžia vis dar įtakoja transporto rinką, kuri iki šiol dar nesugeba atsigauti ir įgyti teigiamo pagreičio.

Viskas arba nieko?
Balandžio mėnesio TIMOCOM transporto barometro duomenimis, visoje Europoje buvo 57 % krovinių pasiūlymų, o tai yra 15 procentinių punktų mažiau nei, kad tai atsispindėjo praeitų metų rezultatuose (72 %  2011-ais). Kaip ir buvo tikėtasi, gegužę rezultatai šiek tiek smuko ir skirtumas visoje Europoje tarp krovinių ir transporto TIMOCOM barometre atsispindėjo santykiu 55:45. „Mes tiesiog ėmėme ir išlepome per tuos du praėjusius metus“, tvirtina TIMOCOM Vyriausias Atstovas Marcel Frings, „ir būtent todėl šį ketvirtį, tas sumažėjęs 11 ar 12 procentinių punktų skirtumas labai juntamas mums.  Tačiau dabartinis transporto barometro rezultatas, taip pat gali būti interpretuojamas kaip žingsnis link padėties normalizavimosi.“

Tiesa sakant tai, kad antro ketvirčio paskutinio mėnesio krovinių ir laisvo transporto skirtumas vėl buvo 55:45. Skirtingai nei praėjusiais metais, gegužės mėnesį transporto rinkoje krovinių pasiūlymų nuosmukis tesėsi .  Tai gali taip pat reikšti ir rinkos atsigavimą, nors stiprėjanti krizės baimė vis dar plačiai vyrauja Europoje.  Marcel Frings taip pat žinoma: „Tiesą sakant, šiuo metu tik Vokietija išlaiko stabilų kursą.  Ekonominė situacija Europoje ir toliau silpsta, tačiau iki šiol šios pasekmės nėra pastebimos pačioje Vokietijoje. Tai, taip pat pastebima ir TIMOCOM transporto barometre.“

Išimtimi išlieka padėtis Vokietijoje

Vokietijos antro ketvirčio eksporto parodymuose, krovinių – transporto santykis buvo 68:38.  O visos Europos mastu, pasirinkus iš „Visų šalių“ į „Visas šalis“, TIMOCOM transporto barometro pasiūlymų santykis nusistovėjo tik ties šia riba – 56:44.

Kyla intriguojantis klausimas susijęs su artėjančiu ketvirčiu, kaip ekonominė ir politinė situacija paveiks atskiras Europos šalis, bei kokią įtaką šie sprendimai turės transporto ir logistikos sektoriui.
Daugiau informacijos apie TIMOCOM ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt

 

Autorius: Denis Pašala