Author: | Category: Transporto Naujienos |

Transporto kongrese Minske aptariami bendri Lietuvos ir Baltarusijos projektai

Spalio 5 d. Minske vykstančiame Baltarusijos transporto kongrese bei specializuotoje transporto parodoje „Transportas ir logistika 2011“ aptariami bendri Lietuvos ir Baltarusijos projektai. Lietuvos patirtį dalyvaujant tarptautiniuose projektuose pristato susisiekimo viceministras Arūnas Štaras.

„Siekiant pritraukti daugiau krovinių, pagreitinti jų vežimą ir sutrumpinti pristatymo laiką, šalims būtina sutarti dėl transporto infrastruktūros plėtros, palankių sąlygų tranzitui sukūrimo, inovacijų diegimo. Glaudus Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas transporto srityje padeda kurti optimalias sąlygas intermodaliems krovinių pervežimams ir yra naudingas abiems šalims“, – sakė susisiekimo viceministras A. Štaras.
Kaip svarbiausius Lietuvos ir Baltarusijos įgyvendinamus transporto projektus viceministras įvardino Baltijos ir Juodąją jūras jungiantį konteinerinio traukinio „Vikingas“ projektą, dalyvavimą kuriant Rytų–Vakarų transporto koridorių, plėtojant Šiaurės matmens transporto ir logistikos partnerystę.
Be to, abiejų šalių pastangomis siekiama pagerinti susisiekimą traukiniais tarp Vilniaus ir Minsko. Pritaikius administracines ir technines priemones, šiemet pavyko beveik valanda – iki 3 val. sutrumpinti kelionę traukiniu tarp abiejų sostinių, o keleivių skaičius išaugo dvigubai.
Šiuo metu Lietuva ir Baltarusija svarsto galimybes elektrifikuoti visą geležinkelio liniją tarp Vilniaus ir Minsko. Tai leistų sutrumpinti kelionę iki 2 val. bei panaudoti elektrifikuotą geležinkelio liniją ir kroviniams gabenti.

Šaltinis: LR Susiesikimo Ministerija