Author: | Category: Transporto Naujienos |

Iš dviejų „VW Passat“ automobilių muitininkai ištraukė cigarečių už 40 tūkst. litų

Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio posto pareigūnai pirmąją lapkričio dieną sulaikė kontrabanda gabentų cigarečių už daugiau nei 40 tūkst. litų. Rūkalus automobiliuose įrengtose slėptuvėse muitininkai aptiko panaudoję mobilią kuro matavimo įrangą.

Vakar iš Kaliningrado srities pro Kybartų kelio postą automobiliais „VW Passat“ grįžtantys Lietuvos piliečiai pareigūnams deklaravo, kad jokių draudžiamų ar ribojamų prekių neveža. Tačiau, muitininkams patikrinus kuro bakus mobilia kuro matavimo įranga, bakuose buvo aptikti ne degalai, o cigaretės. Toliau tikrinant automobilius, kontrabanda gabenti rūkalai rasti ir automobilių dujų įrangoje, ir bamperiuose įrengtose slėptuvėse.

Piliečio V. M. vairuojamame automobilyje pareigūnai atrado 2389 pakelius cigarečių „Viceroy Red“, įvertintus daugiau kaip 17 tūkst. litų.

Dar daugiau kontrabanda gabentų cigarečių pareigūnai aptiko Lietuvos gyventojo I. O. automobilyje įrengtose slėptuvėse – iš jų ištraukė 3360 pakelių cigarečių „West“, kurių vertė – daugiau kaip 23 tūkst. litų.

Nelegaliai gabenti rūkalai ir automobiliai sulaikyti, o kontrabandines cigaretes bandžiusiems įvežti vairuotojams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Jiems gresia baudos nuo 10 iki 20 tūkst. litų, su neteisėtai gabentų cigarečių ir transporto priemonės konfiskavimu.

Muitinės pareigūnai, naudodami mobilią kuro kiekio matavimo įrangą, tikrina lengvųjų automobilių, vykstančių per valstybės sieną, kuro bakų talpose gabenamus degalus. Per 10 šių metų mėnesių muitininkai patikrino 1 380 lengvųjų automobilių kuro bakuose gabentų degalų kiekius ir nustatė daugiau kaip 200 pažeidimų. Už neteisingai deklaruotus ar nestandartiniuose kuro bakuose gabentus degalus nuo šių metų pradžios muitininkai apskaičiavo 100 tūkst. litų privalomų sumokėti mokesčių.

Šaltinis: LR muitinė

Panašūs straipsniai

Vokietijos piliečio automobilyje aptikta kontrabandinių rūkalų

Muitininkams įkliuvo kelių dešimčių tūkstančių litų vertės kontrabandos gabentojai