Author: | Category: Transporto Naujienos |

TIR išdavimo rodikliai pamažu kyla

TIR išdavimo rodikliai pamažu kyla

Rodos, laikas, kai TIR knygelių išdavimo rodikliai smuko žemyn, jau baigėsi. Nors Rusijos Federacija neskuba atkurti visaverčio TIR funkcionavimo šalyje, pervežimo kiekiai, panašu, kad nesiruošia žymiai mažėti. Skaičiai rodo, kad vežėjai nenori atsisakyti šio saugaus ir patikimo būdo gabenti krovinius į NVS šalis.

Šių metų liepos mėnesį „Linava“ išdavė 7 524 TIR knygeles. Išduotų knygelių skaičius mažai nusileidžia birželio mėnesio skaičiui, kai buvo išduotos 7 693 TIR knygelės (11 % daugiau nei gegužės mėnesį). Gegužę TIR knygelių išdavimo skaičius sumažėjo neatsitiktinai – dėl šalies švenčių Rusijos muitinės bei verslininkai nedirbo beveik pusę mėnesio, taigi, natūraliai sumažėjo ir pervežimų kiekis.

Žinoma, išduodamų TIR kiekis dar nesiekia ir, ko gero, greitai nepasieks tokių aukštumų, kokios buvo prieš metus, 2014-aisiais. Tada per pirmuosius 7 mėnesius TIR knygelių buvo išduota 94 524. Tuo tarpu šiemet tuo pačiu laikotarpiu jų išduota net 45 % mažiau – 52 172. Žinoma, tam įtakos turėjo Rusijos atsakas į Europos Sąjungos sankcijas, po jų Rusijos Federacija uždraudė maisto produktų importą iš ES, o tai ir yra priežastis, kodėl žymiai krito TIR knygelių išdavimas.

Nepaisant sumažėjusių TIR išdavimo skaičių, akivaizdu, kad Lietuvos vežėjų įmonės neskuba ir nėra linkę atsisakyti TIR sistemos teikiamų privalumų – ši sistema suteikia galimybę muitinėms naudotis tarptautine kontrolės sistema, ji pakeičia tradicines nacionalines procedūras. Šitaip kiekviena šalis tranzitu priimanti vežėjus yra apsaugota nuo nelegalių krovinių įvežimų. Taip pat vežant krovinius su TIR nelieka rizikos muitinės tarnyboms pateikti netikrą, suklastotą duomenų informaciją. Negana to, įmonės, samdančios vežėją, turintį TIR, gali būti garantuotos, kad vežėjas yra patikimas, žinomas, atitinka aukštus vežėjų asociacijos reikalavimus.

Rekomenduojame
Su kroviniais iš pirmų rankų, visada didesnis pelnas
Daugiausiai krovinių transporto rinkoje nuo 2012 metų
Al Pack d.o.o. pasikliauja TIMOCOM krovinių birža