Author: | Category: Transporto Naujienos, Transporto statistika |

Transporto rinkos barometrasApibendrinant galime teigi, kad per 9 praeitų metų mėnesius buvo pasiūlyta daugiau transporto nei krovinių.
TIMOCOM transporto barometro 4 ketvirčio rezultatams toli gražu iki praėjusių metų lygio

IV ketvirčio TIMOCOM transporto barometro parodymuose pastebėjome didelius svyravimus, kurie atsispindi ir visų šių metų parodymuose. Krovinių dalis Europos transporto rinkoje ir vėl yra žemiau vidurkio, tačiau metai baigiasi lygiosiomis, kurios suteikia vilties ateinantiems metams.

Rugsėjis baigėsi krovinių – transporto santykiu lygiu 53:47 ir suteikė vilties, kad paskutinis ketvirtis taip pat prasidės krovinių persvara. Keleto praėjusių metų rugsėjo ir spalio mėnesių rezultatai buvo beveik identiški tiems, kurie atspindi 3 ketvirčio pabaigą, santykiu 68:32 ir 4 ketvirčio pradžią santykiu 69:31, kurie buvo 2010-ais. Praėjus metams, šių dviejų mėnesių TIMOCOM Transporto barometras parodė tokį patį santykinį rezultatą – lygų 60:40. Tačiau šių metų rugsėjo mėn. duomenų negalima net prilyginti. Spalį kroviniai užėmė tiktai 48-tą dalį, kai prieš tai buvusiais mėnesiais buvo galima sutikti 53.

Lapkritį krovinių skaičius dar labiau sumažėjo. Krovinių ir laisvo transporto santykis buvo ypatingai žemas ir siekė 38:62. „Pirmi du šio ketvirčio mėnesiai atsidūrė daug žemiau nei praėjusių metų lygiai. 2011-ais krovinių buvo 12 procentų daugiau, o 2010-ais net 25 procentiniais punktais viršijo tai ką galime sutikti paskutinių metų rezultatuose! Transporto paslaugų teikėjai, kurie turėjo ką vežti, spalio ir lapkričio mėnesiais gali laikyti save laimingais ir būti dėkingi, pavyzdžiui, ilgalaikėms sutartims“, taip TIMOCOM vyriausias atstovas Marcel Frings aiškina situaciją Europos transporto rinkoje susidariusią 4 ketvirčio pradžioje.

2012 – ieji, tai pakilimų ir nuosmukių metai
Ketvirtis uždaręs 2012 – ius atspindi visų metų darbą. Per visą tą laikotarpį teigiamas naujienas pakeitė sekančiais mėnesiais pasirodžiusios neigiamos naujienos. Tačiau, silpnas mėnuo buvo keičiamas geresniu. 2012 – ieji tiesiogine šio žodžio prasme buvo pakilimų ir nuosmukių metai. Taip pat ir 4-as ketvirtis: „Tuomet, kai lapkritį TIMOCOM transporto barometro parodymų santykis buvo vos 38:62, gruodį jis pakilo dešimčia procentinių punktų“, pasakoja Marcel Frings, „Kalėdinės prekybos įtaka transporto pramonei yra aiškiai pastebima. Trumpos darbo savaitės, įsiterpę tarp išeiginių dienų, buvo tikras iššūkis logistikai, nes tų kelių dienų bėgyje reikėjo pervežti tikrai daug krovinių.“ Ir tai buvo verta to: gruodžio mėnesio krovinių – laisvo transporto santykis 48:52, buvo vienintelis šių metų rezultatas aplenkęs praeitų metų parodymus (44:56, 2011 metais). Transporto ir logistikos pramonė tikisi, kad šis impulsas gali būti tęsiamas ir 2013-ais metais.

Daugiau informacijos apie TIMOCOM ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt.

Autorius: BukMatomas

Panašūs straipsniai