Author: | Category: Transporto Naujienos, Transporto statistika |

Pasibaigus chaotiškai žiemai, transporto pramonė palaipsniui atsigauna

Pasibaigus chaotiškai žiemai, transporto pramonė palaipsniui atsigauna

Pasibaigus chaotiškai žiemai, transporto pramonė palaipsniui atsigauna
Pirmoje ketvirčio pabaigoje TIMOCOM transporto barometre vėl juntamas krovinių pagausėjimas

Diuseldorfas, 2013-04-01. Krovinių apyvarta pamažu didėja. Atrodo, kad ir vėl Velykinis verslas ir atšilęs oras paveikė pirmo ketvirčio pabaigoje Europos transporto rinką. Po kuklios šių metų pradžios, kai pirmaisiais mėnesiais buvo matomas krovinių nuosmukis, TIMOCOM transporto barometro bandžio mėnesio rodiklis aiškiai juda krovinių link.

2012 paskutinio ketvirčio, pradžioje juntamas teigiamas ekonomikos poslinkis vis dėlto nepateisino lauktų rezultatų. Žvelgiant atgal į gruodžio mėnesio krovinių – transporto rezultatus (48:52), naujieji metai prasidėjo gan vangiai 36% krovinių pasiūlymų, o tai visais 12-ka procentinių punktų žemiau nei, kad buvo praėjusį mėnesį. Tai, taip pat atitinka ir tuo metu vyravusią šaltos žiemos atmosferą, iš kurios kerų vis dar nesugeba atsibusti kelių transporto verslas. 31%, tai 5% mažiau nei kad buvo 2013, tokia maža krovinių dalis netgi pralenkė praėjusius metus.

Tačiau krovinių pasiūla vasario mėnesį nugrimzdo ypač žemai, pasiekdama visų laikų rekordus. Daugelyje Europos šalių šis mėnuo buvo charakterizuojamas kaip besitęsiantis sniego chaosas. Tuo pat metu, kai praeitais metais krovinių – transporto santykis buvo vos 32 prie 68, šis šių metų žiemos mėnuo užfiksavo 29 procentus krovinių, kas 3-mis procentais žemiau to kas buvo prieš metus. Tuo būdu Europos transporto rinkoje vis dar daug daugiau yra laisvo transporto, nei kad krovinių, kuriuos reiktų pervežti.

Štilis tesėsi iki vasario vidurio. Kovo mėnesį, susiję su Velykomis ir iš lėto gerėjančiomis oro sąlygomis pietų Europoje, pirmojo ketvirčio pabaigoje transporto barometras vėl pasiekė santykį 35% ir 65%. Neskaitant šio augimo, krovinių pasiūla buvo mažesnė nei praeitų metų užrašai, fiksavę transporto pasiūlymus ties 44%, o transporto ties 56%. Atsižvelgiant į atitinkamus trijų metų rezultatus, charakteringas sausio mėnuo visuomet būdavo nelygus, o vasaris pasiligojęs iki tol, kol pavasaris galutinai išjudindavo ekonomiką.

 

Tendencija artimiausiems mėnesiams

Vyriausias atstovas, Marcel Frings mano, kad ekonominės perspektyvos bus teigiamos: „Stebint praėjusių metų rezultatus aš tikiuosi panašaus laipsniško augimo, o ypač artimiausių kelių savaičių laikotarpyje. Šiuo metu transporto barometro krovinių parodymai yra ties 39%. Krovinių atžvilgiu, šie metai prasidėjo nelabai gerai palyginus su 2012, tačiau šuolis buvo geresnis nei 2011. Aš manau, kad pavasaris su vis šiltesniais orais, bei besibaigianti žiemos pertrauka statybų versle teigiamai atsispindės transporto pramonei. Po ilgos pauzės, daugelis bendrovių norėtų vėl aktyviai pradėti dirbti.“

Daugiau informacijos apie TIMOCOM ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.lt.

Panašūs straipsniai: