Author: | Category: Transporto Naujienos |

Tik kas ketvirta transporto bendrovė – skaidri Per 2018 metų vienuolika mėnesių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir Valstybine darbo inspekcija (VDI) atliko 40-ies transporto sektoriaus bendrovių patikrinimus. Nustatyta, kad tik kas ketvirta dirba skaidriai – dešimt bendrovių pažeidimų nepadarė. O 75 proc. patikrinimų baigti nustačius įvairių pažeidimų, pradėta trylika ikiteisminių tyrimų, šešiolikoje įmonių nustatyti Administracinių nusižengimų kodekso pažeidimai.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai ir VMI specialistai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai apgaulingo apskaitos tvarkymo vienoje uostamiesčio bendrovėje. Pagal buhalterijos dokumentus vairuotojai vykdavo į komandiruotes ir už tai gaudavo komandiruotpinigius. Tačiau pareigūnai išsiaiškino, kad realiai jie niekur neišvykdavo. Nepagrįstus komandiruotpinigius galimai gavo apie 60 vairuotojų.

Maža to, į užsienio komandiruotes mokytis vienam mėnesiui neva išvyko ir bendrovės buhalteriai, mechanikai bei vadybininkai. Tačiau pareigūnai suabejojo, ar išvažiavus visiems darbuotojams tokiam ilgam laikui transporto įmonė būtų galėjusi vykdyti veiklą. Tad galimai tokios komandiruotės ir nebuvo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir daugiau kaip 40 darbuotojų turinčioje Šiaulių transporto bendrovėje, kuri, įtariama, perpildavo iš trečiųjų šalių grįžusių vilkikų kurą į Europą vykstančias transporto priemones. Taip bendrovė galėjo nesumokėti akcizo, pridėtinės vertės ir muito mokesčių.

Panevėžio krovinių gabenimo bendrovė įtariama fiktyviai įsigijusi kuro siurblius, oro pagalves, sankabas ir kitas detales iš šešių jokios veiklos nevykdančių įmonių. Taip ji galimai nesumokėjo beveik 500 tūkst. eurų PVM. Jai taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.