Author: | Category: Transporto Naujienos |

Vilnius–Utena rekonstrukcijaŠiais metais A14 kelyje Vilnius–Utena bus atnaujintas 4 km ilgio ruožas: išplatinta magistralė, įdiegta daug inžinerinių eismo saugos priemonių. Šie darbai, pasirašytos sutarties duomenimis, kainuos 19,9 mln. eurų. Dar sovietmečiu nuklotai cementbetonio kelio dangai, kurios priežiūra daug kainuoja, be to, ji yra nesaugi, buvo būtina rekonstrukcija, jos vykdymas suplanuotais etapais.

Nauji kelio rekonstrukcijos ir platinimo darbai vyks 4 km ilgio ruože iki sankryžos su keliu Vievis–Maišiagala–Nemenčinė: bus sustiprintas ir praplatintas nuo 2 iki 4 eismo juostų, o nekokybiška esama danga pakeista į asfaltuotą. Dėl eismo saugumo numatoma įrengti dvi skirtingų lygių sankryžas, nutiesti jungiamuosius kelius, todėl nebeliks kairinių posūkių ir apsisukimų per skiriamąją juostą.

Be to, ties keliu į Raudondvarį bus pastatytas pėsčiųjų viadukas, prie nuovažos į šalia esančias kavines (16,49 km) abiejose kelio pusėse numatoma įrengti autobusų sustojimo aikšteles. Magistralės 18,56 km, ties keliais į Gegliškių ir Pašilių kaimus, suplanuota požeminė perėja. Šalia kelio planuojama nutiesti 4,4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių taką, atnaujinti kelio apšvietimą, įrengti apsauginius atitvarus, triukšmą slopinančią sieną, tinklo tvorą nuo laukinių žvėrių.