Author: | Category: Transporto Naujienos |

Teisme atsidūrė keturi logistikos įmonės darbuotojaiŠiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje savavaldžiavimu kaltinami keturi šiauliečiai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, kai į policiją kreipėsi Rumunijos pilietis, jog jam grasino ir jį sumušė kolegos. Nustatyta, kad prieš vyrą galimai fiziškai ir psichologiškai smurtavo keturi vienos Šiaulių krovinių pervežimo įmonės administracijos darbuotojai – vadovai ir vadybininkai. Nė vienas kaltinamasis kaltės nepripažįsta.

Nukentėjusysis šioje bendrovėje dirbo tolimųjų reisų vairuotoju. Nemalonumai prasidėjo, kai po vieno reiso rumunas pristatė visus kelionės dokumentus, tačiau iš karto negavo atlygio už atliktą darbą. Administracija teigė, neva vyras išnaudojo per daug kuro ir įmonei pridarė žalos. Darbuotojas nesutiko, jog jam būtų išskaičiuota neva padarytų nuostolių suma.

Kitą dieną vairuotojas buvo uždarytas bendrovės savininko kabinete, kaltinamieji reikalavo prisipažinti nelegaliai gabenus asmenis už atlygį. Kai rumunas nesutiko, kolega smogė kelis kartus. Vėliau bendradarbiai grasino susidoroti fiziškai, taip privertė vairuotoją pasirašyti prašymą išmokėti darbo užmokestį ir komandiruotpinigius grynaisiais pinigais. Tą pačią dieną prie bankomato kolegos pasisavino vairuotojui priklausiusius pinigus, padaryta žala siekia daugiau nei 5400 eurų.

Sužalotas vairuotojas dėl skausmų kreipėsi į medikus, vėliau ir į policiją. Pagal Baudžiamąjį kodeksą kaltinamiesiems gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.