Author: | Category: Transporto Naujienos |

Iš viso į tris Suomijos vietoves bus pristatyti 82 „Volvo 7900“ elektriniai autobusai. 61 iš šių autobusų skirtas Helsinkio miestui ir yra didžiausias kada nors Suomijoje pateiktas „Volvo Buses“ užsakymas. Kiti du užsakymai – 13 elektrinių autobusų Joensuu ir aštuoni Savonlinos miestui šalies rytuose.

Source: Volvobusses.com - Volvo 7900

„Džiaugiamės, kad per trumpą laiką patvirtinome tris elektromobilių užsakymus Suomijoje. Ypač džiaugiamės didžiausiu užsakymu Helsinkyje, kur šiuo metu stipriai diegiame savo kompleksinius elektrinio mobilumo sprendimus“, – sakė „Volvo Buses“ prezidentė Anna Westerberg.

„Spartiname savo elektrinio judumo siekius ir turime pajėgumų bei kompetencijos teikti mažus ir didelius elektrinio judumo sprendimus miestams, kurie nori švarių ir efektyvių keleivinio transporto sprendimų“, – pridūrė ji.

Helsinkyje 19 „Volvo 7900 Electric“ autobusų bus šarnyriniai. Visų autobusų grindys bus žemos, kad keleiviai galėtų saugiai ir lengvai patekti į autobusą. Klientai pabrėžė ir kitus privalumus, įskaitant tylų ir sklandų važiavimą. Sujungtieji autobusai bus įkraunami galutinėje maršruto stotelėje naudojant pantografą, o kiti 42 autobusai bus įkraunami per naktį depe.

„Volvo Buses“ dėmesys saugai ir patikimumui, taip pat ilgametė bendrovės patirtis diegiant elektrinius viešojo transporto sprendimus buvo pagrindiniai veiksniai, lėmę „Volvo Buses“ kaip partnerio Suomijoje pasirinkimą.

Savonlinos miestas vienas pirmųjų Suomijoje užsisakė visiškai elektrinius autobusus. Aštuoni „Volvo 7900 Electric“ autobusai, kuriuos planuojama pradėti eksploatuoti 2023 m. pradžioje, bus pirmieji elektriniai miesto autobusai.

„Visiškai remiame Savonlinos miesto pirmuosius žingsnius siekiant elektrifikuoti viešąjį transportą. Kadangi vis daugiau miestų visame pasaulyje stengiasi tapti nuliniais miestais, šie užsakymai rodo, kad „Volvo Buses“ turi geras galimybes padėti Suomijoje“, – sako Petteri Reku, „Volvo Buses“ vadovas Suomijoje.

Joensuu skirti autobusai bus pradėti eksploatuoti vasarą, o Helsinkio autobusai išvažiuos rudenį.