Author: | Category: Transporto Naujienos |

Yakov Stavchansky / Fotolia.com

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ gavo Baltarusijos transporto inspekcijos pranešimą apie sugriežtintą mūsų šalies ir kitų užsienio valstybių vežėjų patikrą, kuri susijusi su nuodugnesniu trečiųjų šalių leidimų tikrinimu.

Vilkikų vairuotojams ir jų darbdaviams vežantiems krovinius iš trečiųjų šalių su dvišaliais leidimais įrašomas pažeidimas.

Pravažiavus Baltarusiją tokie vilkikai, Susisiekimo ministerijos žiniomis, Rusijos ir Baltarusijos pasienyje sustabdomi neribotam laikui.

Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, asociacijos „Linava“ prezidento artimiausiu metu aptarti sugriežtintos patikros aplinkybių susitiks Baltarusijos ir Lietuvos Valstybinių transporto inspekcijų delegacijos ir „Linavos“ atstovai. „Tikimės, kad pavyks sutarti dėl aiškesnės trečiųjų šalių gabenimų nustatymo tvarkos, nes šiuo metu ji gana prieštaringa. Vežėjams noriu priminti, kad itin atidžiai pildytų su gabenimu susijusius dokumentus“, – pataria A. Kondrusevičius.

Ateinančią savaitę planuojamas atsakingų Lietuvos ir Rusijos institucijų susitikimas Maskvoje.

Vyksta konsultacijos

Praėjusią savaitę Rusijos sostinėje su darbiniu vizitu viešėję Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos “Linava” vadovai buvo susitikę su aukštais pareigūnais ir giminingų asociacijų vadovais.

Su Rusijos Transporto ministro pavaduotoju Nikolajumi Asaulu Lietuvos delegacija aptarė šalių bendradarbiavimo patirtį kelių transporto srityje ir naujai Rusijos Dūmoje priimto įstatymo pataisų dėl baudų užsienio vežėjams poveikį. Iki šiol šios pataisos dar nebuvo pasirašytos kaimyninės šalies prezidento, todėl jų įsigaliojimas tiksliai dar nėra žinomas.

Susitikime su Rusijos vežėjų asociacijos prezidentu Jevgenijumi Moskvičiovu ir generaliniu sekretoriumi Andrejumi Kurušinu, taip pat kalbėta Lietuvos vežėjams aktualia būsimų baudų tema ir sutarta, jog Rusijos delegacija gegužės viduryje lankysis Lietuvoje ir bus detaliau aptarti trečiųjų šalių vežimų rūšies nustatymo kriterijai bei būsimųjų baudų taikymas.

Šaltinis: Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos “Linava” atstovas spaudai Gytis Vincevičius

Panašūs straipsniai:

Baltarusija riboja krovininių automobilių eismą