Author: | Category: Transporto Naujienos |

Hans Peter Reichartz / pixelio.de

Šį antradienį Medininkų pasienio poste lankėsi Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ ir Susisiekimo ministerijos atstovų delegacija, siekdama išsiaiškinti Baltarusijos pasienyje susidariusių didelių vilkikų eilių priežastis.

Situaciją šiame pasienio ruože pristatęs Medininkų muitinės posto viršininkas Gintautas Pupalaigis,  pabrėžė, jog didžiausia sunkvežimių eilė susikaupė Medininkų-Kamenyj Log poste iš Baltarusijos pusės ir dieną siekė apie 350 vilkikų.

Pasak jo, artėjant savaitgaliui ir didėjant grįžtančių iš Rusijos autotraukinių skaičiui ši problema išliks.

Priežasčių sunkvežimių srautui didėti yra kelios: nemaža dalis vairuotojų vyksta per Lietuvos –Baltarusijos pasienį dėl galimybės įvežti pilnus degalų bakus, padaugėjo ir į ES šalis bei Kaliningradą vyskatnčių krovinių. Jų srautas bendrame poste aptarnaujamų vilkikų skaičiuje sudaro apie 40 proc. Tokiems kroviniams įforminti prireikia daugiau laiko, o pareigūnų šiame poste, kaip ir kituose trūksta.

Poste reikėtų bent kelių papildomų kompiuterizuotų darbo vietų ir daugiau pareigūnų išaugusiems srautams aptranauti.  Šiuo metu bandoma situaciją išspręsti mobiliųjų muitinės grupių pagalba, kurių pareigūnai darbuojasi poste.

Nepritaikyta tokiam vilkikų atplūdžiui ir posto infrastruktūra – įvažiuojamasis kelias taip vadinamojoje neutralioje zonoje yra per siauras, čia reikėtų įrengti papildomas eismo juostas sunkiąjam transportui. Šį klausimą sutarta deleguoti Pasienio kontrolės postų direkcijai, kuri yra pavaldi Susisiekimo ministerijai.

Susitikime „Linavos“ ir valstybės institucijų atstovai sutarė, jog dar kartą bus atkreiptas atsakingų institucijų dėmesys į taip vadinamąsias „siaurąsias“ vietas šiame ir kituose pasienio su Baltarusija kontrolės postuose  bei ieškoma operatyvių tokių situacijų sprendimo būdų.

Aptarti šią problemą rytoj susitinka Lietuvos ir Baltarusijos muitinės bei Pasienio tarnybų vadovai.

Baltarusija suraegavo greitai

Seimo užsienio reikalų komiteto narys Dailis Barakauskas  kreipėsi į  Baltarusijos Respublikos Ambasadorių J.E. V. Dražiną, prašydamas dėl šalčių ir didelių transporto eilių pasienyje skubiai  padėti  sureguliuoti transporto srautus Lietuvos –  Baltarusijos pasienyje.

J.E. V. Dražinas ypatingos skubos tvarka kreipėsi į Balarusijos Respublikos muitinės komiteto pirmininką A.F.Špilevskį, kuris skubos tvarka sustiprino muitininkų pamainas ir padidino muitininkų skaičių pasienyje, nurodė pagreitinti transporto priemonių forminimą, sutrumpindamas 20 proc. buvusį patikros laiką. Taip pat  skubos tvarka suderino veiksmus su Lietuvos Respublikos muitine. Situaciją dėl transporto judėjimo pasienyje Baltarusijos atsakingos tarnybos perėmė ypatingai kontrolei. Apie priimamus sprendimus konsultuotasi ir su nacionaline vežėjų asociacija „Linava“.

 

Šaltinis:Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“