Author: | Category: Transporto Naujienos |

Savaitgalį (lapkričio 26 ir 27 d.) Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 72 tūkst. litų. Daugiausia kontrabanda gabenamų cigarečių sulaikyta Medininkų ir Raigardo kelio postuose.

Šeštadienio vakarą, apie 19 val., Lenkijos piliečio T. A. S. vairuojamas vilkikas „Daf“ su puspriekabe į Lietuvą per Raigardo kelio postą įvažiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta. Nors vairuotojas deklaravo, kad su savimi neleistinų daiktų ir prekių neveža, pareigūnai nusprendė vilkiką patikrinti detaliai. Kruopštaus tikrinimo metu paaiškėjo, kad rūkalų slėptuvės įrengtos vilkiko kuro bakuose, iš kurių pareigūnai ištraukė apie 5,8 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk“ ir „Premjer“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikytas krovinys, kurio vertė viršija 40,5 tūkst. litų, perduotas Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams, kurie dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vairuotojas sulaikytas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Šiais metais tai pirmas kartas, kai Raigardo kelio poste itin stambus kontrabandos krovinys aptinkamas vilkiko kuro bakuose. Panašios slėptuvės praėjusią savaitę buvo aptiktos Šalčininkų kelio poste sulaikytame vilkike.

Sekmadienį prieš vidurnaktį per Medininkų kelio postą į Lietuvą įvažiavo Armėnijos piliečio vairuojamas automobilis „Renault“. Pasirinkęs žaliąjį kanalą, vairuotojas pareigūnus patikino, kad vežasi tik du pakelius cigarečių „Minsk 5 Superslims“. Tačiau pareigūnams kilo įtarimų, kad automobilyje gali būti vežama ir daugiau rūkalų, todėl jie ilgai nesvarstę pradėjo detalią automobilio patikrą. Netrukus paaiškėjo, kad pareigūnų nuojauta pasitvirtino – tarp užpakalinės sėdynės ir bagažinės įrengtoje slėptuvėje buvo virš 1700 pakelių tokių pat cigarečių, įvertintų daugiau kaip 12,6 tūkst. litų.

 

Šaltinis: LR Muitinė