Author: | Category: Transporto Naujienos |

Šaldymo įrenginio ertmėse – cigarečių kontrabanda

Priešpaskutinę vasaros dieną Vilniaus muitininkai Medininkų kelio poste sulaikė vilkiką, kuris į Lietuvą mėgino įvežti didelį kiekį kontrabandinių cigarečių. Nelegalūs rūkalai buvo paslėpti vilkiko puspriekabės šaldymo įrengimo ertmėse.

Apie 20 valandą Baltarusijos piliečio V. K. vairuojamas krovininis automobilis „Volvo“ sieną kirto Medininkų kelio poste ir į Lietuvą įvažiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta. Vairuotojas deklaravo, kad veža tik leistiną neapmokestinamą akcizinių prekių kiekį, o draudžiamų daiktų neturi. Tačiau kelio poste su muitininkais kartu dirbusiems mobiliosios grupės pareigūnams kilo įtarimas, kad vilkike gali būti slepiamas nelegalus krovinys, todėl buvo apsispręsta „tuščią“ vilkiką patikrinti detaliai.

Peršvietę jį mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, pareigūnai kontrabandinių cigarečių slėptuves aptiko ne „tradiciniame“ dvigubame dugne ar lubose, o puspriekabės šaldymo įrenginio ertmėse. Iš jų buvo ištraukta 3 tūkst. 400 pakelių penkių rūšių kontrabandinių cigarečių „Winston“, „L&M“, „Pall Mall“, „L&M Red Label“ ir „Pall Mall Azure“, kurių vertė juodojoje rinkoje – daugiau kaip 25,3 tūkst. litų.

Pažeidėjui surašytas Administracinės teisės pažeidimų protokolas, o neteisėtai gabentos prekės ir automobilis sulaikyti.

 

Šaltinis: Lietuvos Respublikos Muitinė