Author: | Category: Transporto Naujienos |

Rytų Europos vežėjai derino veiksmus Varšuvoje

Rytų Europos vežėjai derino veiksmus Varšuvoje

Rusijai toliau pažeidinėjant TIR konvenciją, Rytų Europos šalių vežėjų asociacijų vadovai rinkosi į Varšuvoje gruodžio 3 d. į Lenkijos Kelių transporto forumą, aptarti ir suderinti bendrų veiksmų, kurių turi imtis vežėjai ir valstybės institucijos, kad ši ydinga praktika nepasikartotų. Lietuvai šiame forume atstovavo nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir jo patarėjas Vidmantas Adomaitis.

Pasak A.Kondrusevičiaus vežėjus suerzino paskutinis Rusijos Federalinės muitų tarnybos raštas, kuriuo iš esmės paliekami galioti TIR sistemos pažeidimai taikyti Rusijoje iki lapkričio 29 d. „Lenkijos vežėjai nusiteikę veikti ryžtingai ir jau ne vienas jų yra kreipęsis į Rusijos prokurorus ir teismus dėl įvairių Rusijos muitinės pareigūnų pažeidimų. Situacija kai visiškai nepaisoma TIR konvencijos nuostatų yra nepriimtina. Vežėjai sutarė imtis ryžtingų veiksmų“, – konstatavo jis.

Kelių transporto forume paprastai dalyvauja įvairių Lenkijos vežėjų asocijuotų struktūrų atstovai ir jų pozicija yra priimama kaip vieninga, ja vadovaujasi ir valstybinės institucijos. Šįkart į svečius pakviesti ir kaimyninių šalių vežėjai.

Varšuvoje pasirašiusieji rezoliuciją Kelių transporto forumo dalyviai nusprendė:

1. Kreiptis į Lenkijos kontrolės institucijas dėl intensyvios  kontrolės Rusijos vežėjams taikymo, atsižvelgiant į galiojančias Lenkijoje nuostatas ir taisykles.

2. Kreiptis į infrastruktūros ir plėtros ministro pirmininko pavaduotoją Elžbietą Bieńkowską,dėl kreipimosi į Rusijos Federacijos  Ministro Pirmininko pirmajį pavaduotoją Igorį Šuvalovą dėl Rusijos Federalinės muitų tarnybos nutarimų ir TIR Konvencijos vykdymo.

3. Kreiptis į Tarptautinę kelių transporto sąjungą IRU Ženevoje dėl stipresnių veiksmų taikymo užkertant kelią TIR sistemos krizei.

4. Kreiptis į ZMPD dėl skundų siuntimų į Rusijos Federacijos prokuratūras ,dėl Rusijos muitinės tarnybų TIR konvencijos nuostatų nesilaikymo.

5. Kreiptis į Europos Komisiją dėl TIR konvencijos apsaugos.

Minėtame forume sutarta, kad ir Lietuvoje bus inicijuota tarpžinybinė grupė, kuri valstybiniu lygiu koordinuos veiksmus, susijusius su TIR konvencijos nuostatų įgyvendinimo užtikrinimu.

Šaltinis: Linava

Panašūs straipsniai:
Rusijos muitinė sąlygų vežėjams nepakeitė
Rusijos muitinė pratęsė sutartį su ASMAP iki 2014 m. liepos 1 d
Ar nacionalinės garantijos išstums TIR knygeles?