Author: | Category: Transporto Naujienos |

Rusijos muitinė sąlygų vežėjams nepakeitė

Rusijos muitinė sąlygų vežėjams nepakeitė

Rusijos Federalinė muitų tarnyba praneša, jog nuo 2013 m. gruodžio 1 d. pasienio punktų kirtimas krovininėmis transporto priemonėmis tebėra vykdomas tokia pačia tvarka, kaip ir 2013 m. lapkričio 29 d. Vykstant į Rusiją per Baltarusiją TIR knygelės įforminamos kaip ir anksčiau ir uždaromos vidinėse Rusijos muitinės postuose. Taip pat gabenimas su TIR knygelėmis galimas vykstant tranzitu per Šiaurės Vakarų muitinės apygardos Vyborgo, Karelijos ir Murmansko muitinių veiklos teritoriją.Tačiau atliekant tranzito procedūras, TIR knygelės, nėra priimamos Centrinės, Pietų, Šiaurės Kaukazo, Pavolgio, Uralo, Sibiro ir Tolimųjų Rytų federalinių apygardų muitinėse, Domodedovo, Šeremetjevo, Vnukovo, taip pat Šiaurės Vakarų federalinės muitinės apygardos Pskovo, Sebežo ir Kingisepo muitinėse.

Reaguodamas į šiuos įvykius, Rusijos Dūmos Transporto komitetas išsiuntė kaimyninės šalies vicepremjerui I. I. Šuvalovui telegramą, kurioje konstatuojama, kad Federalinė muitinės tarnyba nevykdo 2013 m. lapkričio 26 d. pasitarime priimto nutarimo pilnai grąžinti TIR sistemos veikimą visose šalies muitinėse.

„Iš esmės situacija Rusijoje nepasikeitė, TIR konvencija tebėra pažeidinėjama. Matome administracines priemones, kuriomis keičiama tarptautinių vežimų rinka, nes TIR galiojimas paliktas Suomijos kyryptimi, kur 80% krovinių gabena Rusijos vežėjai. Be to, Rusijos muitinės informacija, jog 503 rusų įmonės turės teisę vežti krovinius iš viso be garantijų yra grubus konkurencinių sąlygų pažeidimas ir rinkos perdalijimas administracinėmis priemonės“, – teigia Algimantas Kondrusevičius, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas.

Asociacija „Linava“ jau kreipėsi į Tarptautinę kelių transporto sąjungą IRU, kuri informavo, jog dėl tokių Rusijos žingsnių turės reaguoti Europos Komisija ir Jungtinių Tautų TIR vykdomasis komitetas.

Lapkričio 30 d. Rusijos muitinė informavo Rusijos vežėjų asociaciją ASMAP, jog pratęsė susitarimą su asociacija iki 2014 m. liepos 1 d.

Šaltinis: Linava

Panašūs straipsniai:
Rusijos muitinė pratęsė sutartį su ASMAP iki 2014 m. liepos 1 d
Ar nacionalinės garantijos išstums TIR knygeles?
Dar daugiau krovinių pervežimo darbų rasite TIMOCOM