Author: | Category: Transporto Naujienos |

Rusijos muitinė mėnesiui atidėjo sprendimą dėl papildomų garantijų

Rusijos muitinė mėnesiui atidėjo sprendimą dėl papildomų garantijų

Rusijos federalinė muitų tarnyba paskelbė, jog vienam mėnesiui atideda savo sprendimą nuo rugpjūčio 14 d. reikalauti papildomų garantijų iš vežėjų. Kaip rašoma Rusijos muitinės pranešime, tai padaryta atsižvelgus į asocijuotų verslo struktūrų prašymus. Rusijos muitinė teigia, jog atsižvelgė į Europos verslo asociacijų, Europos Sąjungos atstovybės Rusijoje ir Užsienio investicijų konsultacinės tarybos raginimus atšaukti minėtą tvarką, nes ji gerokai apsunkintų vežėjų ir importuotojų darbą.Apie šį sprendimą jau informuotos įvairių užsienio šalių muitinės ir diplomatai.

Rusijos federalinės muitų tarnybos atstovai tikina duodantys daugiau laiko pasirengti būsimoms naujovėms, tačiau apie visišką šio sprendimo atšaukimą nekalba. Esą šis papildomas laikas duotas tam, kad Rusijos vežėjų asociacija ASMAP spėtų panaikinti kylančius ginčus su Rusijos muitine dėl muitinės pretenzijų sumų.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius teigė, jog Rusijos muitinės sprendimas yra savalaikis ir suprantamas, turint omenyje visišką verslo ir kitų struktūrų nepasirengimą naujovėms. Jis priminė, jog  Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU ir tarptautinių organizacijų pastangomis bus siekiama visiško papildomų garantijų tvarkos atšaukimo Rusijoje ir darbo tarptautinių gabenimų srityje laikantis TIR konvencijos reikalavimų.

Panašūs straipsniai:

 

Autorius: BukMatomas