Author: | Category: Transporto Naujienos |

Pusės milijono vertės cigarečių kontrabanda aptikta betoniniuose „karstuose“Muitinės pareigūnai antradienį, birželio 18 d. Raigardo kelio poste sulaikė iš Baltarusijos vežtą statybinių blokų krovinį pamatams. Specialiai išlietuose betoniniuose blokuose buvo įrengtos slėptuvės, kuriuose rasta daugiau nei pusės milijono litų vertės cigarečių kontrabanda.

Kažin ar beliko daiktų, į kuriuos nelegalių rūkalų vežėjai nebūtų mėginę prikimšti kontrabandinių cigarečių. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai antradienį atskleidė įmantrų baltarusiškų cigarečių kontrabandos būdą: rūkalai į Lietuvą buvo įvežami „patobulintuose“ pamatų blokuose. Paprastai tokie blokai būna pilnaviduriai, tačiau šiuo atveju juos išliedavo tarytum „karstus“ – tad į kiekvieno vidų tilpdavo maždaug keturios dėžės kontrabandinių cigarečių. Muitinės pareigūnai juokauja, kad įdomu būtų pamatyti, kiek stovėtų namas, turintis tokius „cigaretinius“ pamatus.

Apie 14 val. į Raigardo kelio postą krovininiu automobiliu ‚DAF“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis V. S. sakėsi į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį vežantis statybinių blokų krovinį. Tačiau muitinės pareigūnai jau turėjo muitinės kriminalistų perduotą informaciją, kad šie blokai gali būti „su paslaptimi“.

Vis dėlto patikrinti tokį krovinį buvo gana sudėtinga. Teko ilgai vargti, kol keturi pareigūnai su laužtuvais apvertė pusę tonos sveriantį vieną iš blokų. Šio dugne aptikta silpna vieta – ją tedengė su kalkėmis maišyto skiedinio sluoksnis. Nudaužę minėtą sluoksnį, muitininkai bloko viduje išvydo į polietileną suvyniotas baltarusiškas cigaretes.

Iš viso šiam bloke rasti 1980 pakeliai cigarečių „‚Fest“ ir „NZ Gold Superslims“, o tokių blokų krovininiu automobiliu vežta net 40. Darant prielaidą, jog ir likusiuose blokuose bus aptiktas panašus kiekis nelegalių rūkalų, krovinyje turėtų būti paslėpta maždaug 79 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 576 tūkst. Lt.

„DAF“ vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį (Kontrabanda).

Panašūs straipsniai:
Pasienyje su Lenkija sulaikyti, įtariama, Danijoje pavogti vilkikai ir puspriekabės su šaldyta mėsa
Iš dviejų „VW Passat“ automobilių muitininkai ištraukė cigarečių už 40 tūkst. litų
„Tuščiomis“ grįžtantis lenkas slėpė pusės milijono litų vertės kontrabandą