Author: | Category: Transporto Naujienos |

Prie sienos su Lenkija sulaikyti trys Olandijoje vogti automobiliai

Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė du automobilvežius, kuriais į Lietuvą gabentos trys, įtariama, Olandijoje pavogtos mašinos.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai kelyje Suvalkai – Kaunas, ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiuojantį automobilvežį „Scania“. Juo gabenti lengvieji automobiliai.

Lietuvoje veikiančiai bendrovei priklausančią transporto priemonę vairavo 58 metų Birštono gyventojas. Jo pateikti asmens ir automobilvežio dokumentai buvo tvarkingi, tačiau VSAT pareigūnai patikrino ir gabenamų naudotų įvairių markių automobilių dokumentus.

Kalvarijos pasieniečiai dėmesį atkreipė į visureigį „Honda CR-V“. Netrukus paaiškėjo, kad 2010 m. pagamintas automobilis nuo šių metų gegužės 9 d. kaip pavogtas ar neteisėtai nusavintas yra ieškomas Olandijos teisėsaugininkų.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Visureigis nukeltas nuo automobilvežio ir saugomas Kalvarijos užkardoje. Vairuotojui kitus automobilius leista įvežti į Lietuvą.

Tą pačią dieną analogiškomis aplinkybėmis Lazdijų rinktinės pasieniečiai sustabdė ir dar vieną automobilvežį, kuriuo į Lietuvą gabentos lengvosios mašinos. Jis priklauso tai pačiai Lietuvos bendrovei.

Ties Salaperaugio kaimu sustabdyto antrojo „Scania“ vairuotojas, 35 metų Vilkaviškio gyventojas, VSAT pareigūnams pateikė visus tvarkingus dokumentus. Tačiau pasieniečiai nustatė, kad du gabenti automobiliai „Toyota Prius“, 2008 ir 2009 m. laidos, kaip pavogti irgi yra ieškomi Olandijoje. Abiejų hibridinių lengvųjų automobilių paiešką šios šalies teisėsaugininkai paskelbė šių metų balandžio 26 d.

Pasieniečiai dėmesį atkreipė ir į belgiškus abiejų „Toyota Prius“ registracijos liudijimus. Nustatyta, kad dokumentai yra suklastoti – nestandartiniu būdu atspausdinti numeriai, trūksta kai kurių blankų apsaugos elementų.

Po apklausos vairuotojui leista automobilvežiu vykti toliau. Abu Olandijos teisėsaugininkų ieškomi „Toyota Prius“ laikinai saugomi Kalvarijos užkardoje. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir šiuo atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka Lazdijų rinktinės pasieniečiai.

Pasak sieną su Lenkija kontroliuojančių Kalvarijos užkardos pareigūnų, jie šiuo metu patikrina mažiau nei vieną procentą transporto priemonių, vykstančių per šią vidinę Lietuvos ir Lenkijos sieną. Šiame ruože nuolatiniai pasienio tikrinimai nevykdomi nuo tada, kai abi šalys tapo pilnateisėmis Šengeno erdvės narėmis. Nuo tol VSAT pareigūnai tik pasirinktinai gali sustabdyti šią sieną kertančias transporto priemones bei atlikti jų bei keliaujančių asmenų patikrą, apžiūrėti gabenamus daiktas ar prekes.

Šaltinis: pasienis.lt

Panašūs straipsniai:

Automobilių ėrtmėse – kontrobandiniai rūkalai