Author: | Category: Transporto Naujienos |

Prancūzija: „žaliosios zonos“ ir kita svarbi informacija Ekovinjetės galioja visoms dviratėms, triratėms ir keturratėms kelių transporto priemonėms, taip pat lengviesiems automobiliams, komercinėms transporto priemonėms, sunkvežimiams bei autobusams. Kaip ir Vokietijoje, ši vinjetė yra privaloma tam tikrose miesto zonose, tačiau nereikalinga važiuojant miesto greitkeliu. Toliau nurodyti miestai iki 2020 m. bus įtraukti į zonas, kuriose bus privaloma laikytis ekovinjetės reikalavimų: Avinjonas, Aras, Anemasė, Bordo, Kanai, Klermonas-Feranas, Šamplanas, Baskų-Adūro krantas, Diunkerkas, Dižonas, Epernė Fosinis, Glieras, Havras, Monpeljė, Reimsas, Ruanas, Sent Etjenas, Sent Mor de Fosė, Tulūza ir Marnos slėnis. Vinjetė galioja visuose miestuose ir yra užsakoma internetu. Vinjetę rekomenduojama užsisakyti prieš 2 savaites, o mokėjimą atlikti kreditine kortele. Šią vinjetę galima įsigyti ir iš verslininkų, tačiau to daryti nerekomenduojame. Kaina – 20-30 eurų.  Vinjetę galima įsigyti pigiau oficialiajame tinklalapyje: www.certificat-air.gouv.fr/en/

https://www.certificat-air.gouv.fr/en/

Puslapis pateikiamas prancūzų, anglų, ispanų, italų ir vokiečių kalbomis. Čia taip pat pateikta išsamesnė informacija apie „Crit’Air“. Vinjetė kainuoja 3,70 eurų, o 1 euras sumokamas už siuntimą ES. Siuntimas už ES ribų gali kainuoti 1 euru daugiau. Vinjetė dedama priekinio stiklo apatiniame dešiniajame kampe iš vidaus. Bauda įvažiuojantiems į zoną be vinjetės yra nedidelė, palyginti su Prancūzija: apie 70 eurų lengviesiems automobiliams ir 135 eurai sunkvežimiams. Įspėjimas: be baudos, kyla pavojus, kad vinjetės neturinti transporto priemonė „žaliojoje zonoje“ bus nutempta. Tai, žinoma, kainuos daug daugiau.

Beje, vokiška ekovinjetė Prancūzijoje negalioja. Nesvarbu, iš kurios šalies atvykstate, Prancūzijoje jums reikės prancūziškos vinjetės. Ir atvirkščiai prancūziška vinjetė negalioja keliaujant „žaliosiose“ Vokietijos zonose. Tokiu atveju reikia vokiškos vinjetės.

Kita vairuojant draudžiama veikla

Įsigaliojo naujos taisyklės, kurių laikymasis stebimas visoje šalyje. Bauda už taisyklių pažeidimą Prancūzijoje yra labai didelė.

Kita veikla vairuojant (automobilį ar sunkvežimį) yra draudžiama. Pavyzdžiui, vairuojant negalima valgyti ar gerti, tačiau leidžiama rūkyti, jei tai neblaško vairuotojo dėmesio. Rūkyti vežant vaikus draudžiama. Skambinti telefonu leidžiama tik naudojant laisvų rankų įrangą. Skambinti draudžiama, jei kalbama naudojant ausines ar laikant telefoną prie ausies, prispaudus pečiu. Šios taisyklės taikomos ir motociklininkams.

Patarimas motociklininkams

Keliaujant motociklu į Prancūziją, būtina dėvėti sertifikuotą, šviesą atspindinčią apsauginę aprangą bei mūvėti tvirtas pirštines. Atkreipiame dėmesį, kad nauja taisyklė dėl pirštinių taikoma ir keleiviams. Karštą vasaros dieną daugiau nebepamatysite garsiojo motociklu važiuojančio žandaro su atraitomomis marškinių rankovėmis, kaip senuose prancūziškuose filmuose.

Važiuodami dviračiu jaunesni nei 12 metų vaikai turi dėvėti šalmą, nesvarbu, ar jie vairuotų dviratį, ar būtų juo vežami.