Author: | Category: Transporto Naujienos |

Rainer Sturm / pixelio.de

Sekmadienio naktį Lietuvą nuklojo stora, net iki 8-10 centimetrų, sniego danga. Sinoptikai prognozuoja, kad sniegas turėtų išsilaikyti iki savaitės vidurio. Dėl prasidėjusios žiemos eismo sąlygos keliuose tampa sudėtingesnės, todėl policininkai pataria vairuotojams nedelsti ir pasikeisti automobilių padangas į žiemines. Vėliau policijos pareigūnai žada kreipti didesnį dėmesį į automobilių „apavą“.

Tiems vairuotojams, kurie bus nepakeitę padangų, gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 40 litų. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas primena, kad vairuotojai automobilių padangas žieminėmis privalo pakeisti iki lapkričio 10 dienos. Tačiau, pasak jo, vairuotojams nebūtina laukti kalendorinės žiemos – padangas jie gali pasikeisti jau dabar, nes pasnigus eismo sąlygos tampa pavojingos. Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad transporto priemones su dygliuotomis padangomis galima eksploatuoti tik nuo lapkričio 1 dienos. Tačiau, anot D. Šalomsko, pasikeitusieji anksčiau baudų tikrai nesulauks – „policininkai elgsis supratingai“.

Dėl savaitgalį iškritusio sniego kai kur Lietuvoje eismo sąlygos tapo sudėtingos. Pietinėje ir rytinėje Lietuvos dalyse keliai vietomis buvo padengti iki 10 centimetrų storio šlapio sniego sluoksniu. Sudėtingiausios eismo sąlygos sekmadienį buvo Alytaus, Vilniaus ir Utenos regionuose – keliai čia buvo valomi ir barstomi. Kauno apskrityje buvo susiformavęs plikledis. Lietuvos dalį nuklojo 8-10 centimetrų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyresniosios sinoptikės Alvos Nagelytės teigimu, pirma šios savaitės pusė bus šalta. „Šalčiai didės. Antradienį turėtų vėl snigti, nors ne taip intensyviai, kaip snigo naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Daugiau sniego iškris pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. O pirmadienio naktį šalies pietryčiuose turėtų šalti iki minus 8 laipsnių. Kitos naktys irgi bus šaltos – apie minus 5 laipsnius“, – sakė sinoptikė.

Jos teigimu, sekmadienį iškritęs sniegas turėtų neištirpti iki savaitės vidurio. Tačiau žiema ilgai nesilaikys – antroje savaitės pusėje orai ims šilti.

Šaltinis. diena.lt