Author: | Category: Transporto Naujienos |

Pieno produktų importo draudimą ketina skelbti dar viena Rusijos institucija

Pieno produktų importo draudimą ketina skelbti dar viena Rusijos institucija

Naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba „Rosselchoznadzor“ gali pirmadienį taip pat uždrausti pieno produktų importą iš Lietuvos. „Labai tikėtina, kad pirmadienį pakartosime „Rospotrebnadzor“ sprendimą, Lietuvos gamintojų-tiekėjų statusą papildydami duomenimis apie tai, kad jie pažeidinėjo Rusijos reikalavimus“, – pranešė „Rosselchoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas.

Jo žodžiais, užsienio gamintojų-tiekėjų statusą bei jų istoriją, taip pat ir duomenis apie tai, kada įmonė pradėjo tiekti produkciją į Rusiją ir kokie pažeidimai buvo pastebėti, kaupia būtent veterinarijos taryba.

S. Dankvertas pabrėžė, jog „Rosselchoznadzor“ taip pat ketina tikrinti Lietuvos pieno įmones, tačiau kol kas nenuspręsta, kada tai gali įvykti.„Jei mes pakartosime „Rospotrebnadzor“ nutartį, sprendimas dėl inspekcijos gali būti priimtas greitai. Bet jei lauksime „Rospotrebnadzor“ tikrinimų rezultatų, savo inspektorius veikiausiai siųstume vėliau“, – sakė „Rosselchoznadzor“ vadovas, pridurdamas, jog „klausimas kol kas nesuderintas“.

Į Lietuvą pirmadienį atvykstantiems „Rospotrebnadzor“, ekspertams šalies pienininkai pristatys savo produktų kokybės kontrolės sistemą. „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka yra sakęs, kad embargas lietuviškiems pieno produktų gali būti atšauktas, jei Lietuva atsižvelgs į pretenzijas dėl produktų kokybės.

Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrai Užsienio reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge penktadienį pasmerkė Rusijos diskriminacines prekybos priemones, taikomas Lietuvai, ir pabrėžė būtinybę ginti ES eksportuotojų interesus bei siekti greito šių apribojimų panaikinimo. Už prekybą atsakingas ES komisaras Karelas de Guchtas penktadienį perspėjo, kad Rusijai tęsiant lietuviškų pieno produktų blokadą, ES apskųs Rusiją Pasaulio prekybos organizacijai.