Author: | Category: Transporto Naujienos |

Pavojus vilkikų vairuotojams – laukiniai žvėrys kelyje

Pavojus vilkikų vairuotojams – laukiniai žvėrys kelyje

Ruduo vilkikų vairuotojams ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos keliuose – vienas iš pavojingiausių metų laikų. Mat jau spalio pradžioje prasideda laukinių žvėrių migracijos metas. Tuomet draudimo bendrovės fiksuoja didžiausias žalas ir nespėja skaičiuoti nuostolių. Didžiausias pavojus tyko magistraliniuose keliuose, mat čia įprastai ne laiku pasirodo stirnos.

Po susidūrimo su laukiniais žvėrimis, sunkiasvorės transporto priemonės gerokai apgadinamos, įprastai labiausiai nukenčia buferiai, grotelės, žibintai, sparnai ir kitos priekinėje vilkiko dalyje esančios detalės. Šioje situacijoje kiek mažesnis pavojus kyla pačiam vairuotojui, nes dėl transporto priemonės gabaritų sunkiai tikėtina, kad laukinis žvėris nelaimingo atsitikimo metu pateks į transporto priemonės vidų.

Daugeliui kyla klausimas, kaip apsisaugoti, jei kelyje dar prieš kurį laiką pastebimas gyvūnas. Nors akistata įprastai sunkiai išvengiama, vis dėlto specialistai pataria atkreipti dėmesį į kai kuriuos praktinius momentus. Važiuojant miškingomis vietovėmis, kur nėra atitvarų nuo žvėrių, patartina gerokai sulėtinti greitį ir susikoncentruoti tik į vairavimo procesą – nekalbėti mobiliuoju telefonu, neklausyti muzikos bei neužsiimti kita veikla, kuri nukreipia dėmesį nuo kelio.

Labai svarbu prisiminti, kad pamačius žvėrį, negalima iš karto įjungti tolimųjų šviesų – tai laukiniam gyvūnui sukelia paniką ir jis tampa neprognozuojamas, gali staigiai pakeisti judėjimo kryptį. Tokie manevrai sutrikdo net ir patyrusius vairuotojus – jie staiga suka vairą į kurią nors kelio pusę, taip tarsi bandydami apvažiuoti gyvūną, bet įprastai toks veiksmas baigiasi dar liūdnesnėmis pasekmėmis – įvažiuojama į griovį arba dar blogiau – susiduriama su kitu automobiliu.

Draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ atstovai teigia, jog nuo metų pradžios iki rugsėjo vidurio buvo registruota daugiau kaip 370 žalų, kurios atsirado dėl transporto priemonių susidūrimo su miško gyventojais. Vairuotojams patartina gerai įvertinti riziką ypač tose vietose, kur apie pavojus įspėja specialūs ženklai.

Panašūs straipsniai: