Author: | Category: Transporto Naujienos |

Informuojame, kad š.m. rugpjūčio 23-26 dienomis Lietuvoje lankėsi Vyriausybinės reikšmės Baltarusijos Respublikos delegacija, vadovaujama Baltarusijos Respublikos Prekybos ministro pirmojo pavaduotojo Alexandro L. Zabello.

Vizitą iniciavo liepos mėnesį Minske (Baltarusija) vykęs trišalis Baltarusijos Prekybos ministro V. Čaichanovo, Baltarusijos ekspeditorių asociacijos BAME pirmininko N. Gorbelio  ir Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos LINEKA prezidento T. Sankausko susitikimas, kurio metu iš baltarusių pusės išreikštas pageidavimas ne tik teoriškai susipažinti su Lietuvos logistikos sistema, jos perspektyvomis, bet ir praktiškai pamatyti veikiančius logistikos terminalus Lietuvoje.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos ekspeditorių ir logistų asociacija Баме

Viešnagės metu vyko susitikimai su vyriausybinio ir verslo sektoriaus atstovais. Lietuvos Respbulikos Transporto ir Susisiekimo ministerijoje pristatyti viešųjų logistikos centrų projektai, supažindinta su tarptautinės rytų-vakarų tranporto koridoriaus asociacijos EWTCA veikla. Lietuvos nacionalinė ekspeditorių asociacijos „Lineka“ narės UAB „Ad Rem“ bei UAB „Vingės terminalas“ suteikė galimybę apžiūrėti Lietuvoje jau sėkmingai veikiančius logistikos centrus.

Susitikimą vainikavo itin svarbus susitarimo tarp Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos „Lineka“ ir Tarptautinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Bame“ pasirašymas, užtikrinsiantis efektyvesnį tarpusavio bendradarbiavimą transporto ir logistikos centrų plėtros srityje.

LNEA „Lineka“ prezidentas Tautginas Sankauskas, asociacijos BAME pirmininkas Nikolajus Gorbelis, Baltarusijos Respublikos Prekybos ministro pirmasis pavaduotojas Alexandras L. Zabello ir Baltarusijos Respublikos Transporto ir susisiekimo ministro pirmasis pavaduotojas Vladimiras Dervenkovas pasirašydami šį susitarimą, išreiškė abipusį suinteresuotumą bei pasirengimą glaudžiai bendradarbiauti ne tik logistikos centrų plėtros bet ir tarptautinių transporto verslo santykių srityje.

Tikimės, kad pasiektas abipusis susitarimas bus naudingas asociacijos „Lineka“ nariams, siekiant plėtoti verslo santykius Baltarusijos Respublikoje.

Šaltinis: LNEA „Lineka“