Author: | Category: Transporto Naujienos |

Žudančios Medininkų pasienio posto eilėsMedininkų pasienio postas nuo Nepriklausomybės atgavimo minimas kaip problematiškiausia vieta kirsti sieną. Pastaruoju metu vilkikų vairuotojai eilėse laukia apie 22 valandas. Tokios prastovos kainuoja itin brangiai, jau nekalbant apie žmonių sveikatą ir kantrybės ribas.

Pasienio kontrolės punkto pareigūnai sako, kad problemos kompleksinės. Visų pirma, reiktų didinti darbo našumą ir pareigūnų skaičių. Tikrintojai dažnai išeina iš darbo dėl pernelyg mažos algos, motyvuodami tuo, kad gaudami tokį užmokestį Lietuvoje neišgyvena. Infrastruktūros modernizavimas, tikėtina, irgi duotų pozityvių poslinkių tikrinimo procese, tačiau šie procesai vyksta lėtai.

Vairuotojai skundžiasi, kad jų higienos sąlygos nėra tinkamos, o transporto įmonių savininkai akcentuoja šimtatūkstantines prarandamas sumas. Skaičiuojama, kad para atneša apie 100 tūkst. eurų nuostolių. Kaip teigia „Linavos“ atstovai, tai praradimas ne tik įmonėms, bet ir šalies biudžetui.

Muitinės specialistai sako, kad šiuo metu yra sugriežtinta kontrolė dėl kontrabandos rizikos iš Baltarusijos pusės, todėl greičiau atlikti patikrų nėra įmanoma.