Author: | Category: Transporto Naujienos, Transporto terminų žodynas |

Apmokestinami keliai BaltarusijojeNuo šių metų liepos 1 d. bus apmokestinami keliai Baltarusijoje, praneša Baltarusijos naujienų agentūra „AGT Baltarusija“. Pirmos kategorijos keliai su keturiomis juostomis apmokestinami Baltarusijos Susisiekimo ministerijos sprendimu, siekiant surinkti papildomų lėšų kelių infrastruktūrai vystyti.

Mokesčiai

Mokesčiai už kelius priklausys nuo transporto priemonių bendro svorio ir ašių kiekio. Kelių mokesčiai bus taikomi:

  • transporto priemonėms, kurių leistina bendra masė 3,5 t., įskaitant (lengvuosius automobilius) – 0.04 EUR / km.;
  • transporto priemonėms, kurių leistina bendra masė didesnė kaip 3,5 t. (sunkvežimiams / autobusams), turintiems dvi ašis  – 0,08 € / km.;
  • transporto priemonėms, kurių leistina bendra masė didesnė kaip 3,5 tonos (sunkvežimiams / autobusams), turintiems tris ašis – 0,10 eurų / km.;
  • Transporto priemonėms, kurių leistina bendra masė didesnė kaip 3,5 t. (sunkvežimiams / autobusams), turinčioms keturias ir daugiau ašių – 0,12 € / km.

Muitų sąjungos (Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano)  vairuotojai, kurių transporto priemonių maksimalus leistinas svoris yra mažiau nei 3,5 tonų, galės keliauti nemokamai. Nuo kelių  mokesčių taip pat atleidžiami mopedų ir motociklų, registruotų Baltarusijos teritorijoje, vairuotojai, ratinių traktorių ir savaeigių transporto priemonių, vairuotojai, o taip pat tie, kas vairuos automobilius naudojamus saugumo ir sveikatos, avarinio regavimo ar humanitarinės pagalbos užtikrinimui, ar veš keleivius tarpmiestinėmis maršrutinėmis transporto priemonėmis.

Elektroninė atsiskaitymo sistema

Planuojama, kad nuo liepos 1 d. Baltarusijoje veiks elektroninė atsiskaitymo už kelius sistema vadinama „BelToll“, nors bandomosios sistemos versijos gali būti įrengtos ir anksčiau.

Įsigaliojus naujai atsiskaitymo sistemai, kiekvienas vairuotojas gaus aparatą, tvirtinamą ant priekinio automobilio stiklo. Automobilis važiuodamas per mokėjimo punktus galės nesustoti, ir už važiavimą atsiskaityti iš anksto arba vėliau. Pavasario pabaigoje punktų sąrašą, kuriuose galėsite atsiskaityti už Baltarusijos kelius, rasite čia. Šioje svetainėje vairuotojai galės užsiregistruoti ir užpildyti reikiamas formas, tačiau norėdami gauti atsiskaitymo aparatus, turės atvykti į vieną iš klientų aptarnavimo taškų ir pateikti reikiamus dokumentus.

 

Šaltinis: Linava

Panašūs straipsniai
Kėlių mokestis Austrijoje – rinkliavos krovininis transportas
Kelių mokestis Belgijoje – rinkliavos krovininis transportas
Kelių mokestis Vokietijoje