Author: | Category: Transporto Naujienos |

Pradėjo veikti naujos rentgeno kontrolės sistemos

Pradėjo veikti naujos rentgeno kontrolės sistemos

Panemunės ir Kybartų muitinės postuose 2013 metų gale pradėjo veikti naujos rentgeno kontrolės sistemos. Tikrinant transporto priemonę šiomis sistemomis, ji peršviečiama rentgeno spinduliais. Tokios sistemos naudojamos siekiant pagerinti muitinės postų darbą, aptinkant nelegalius ar pavojingus krovinius. Dar per pirmąjį mėnesį, naudojant šią sistemą, sulaikyta keletas kilogramų augalinės kilmės narkotinių medžiagų, o per valandą galima patikrinti 20 sunkiasvorių transporto priemonių, todėl manoma, kad sistema palengvina muitininkų darbą ir yra efektyvi.

Šios rentgeno sistemos buvo įsigytos iš Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos 2007−2013 m. lėšų. ES finansavo 90 proc. bendro projekto biudžeto, kurį sudarė 10 mln. litų (be PVM).

Naujos rentgeno sistemos krovinius skenuoja aukštos kokybės vaizdais, todėl, tikrinant krovinius, nereikia atidaryti konteinerio. Taip tampa lengviau aptikti narkotines medžiagas, sporgstamąsias medžiagas ir kitus kontabandos atvejus.

Sistemos gali būti naudojamos dviem būdais:

1. Tikrinamai transporto priemonei važiuojant pro sistemą. Vairuotojas neturi palikti transporto priemonės, jis lieka kabinoje. Taip tikrinami krovininiai automobiliai.

2. Sistemai pačiai judant išilgai tikrinamos stovinčios transporto priemonės. Vairuotojas turi palikti tikrinamą transporto priemonę. Tai dažniausiai tikrinami lengvieji automobiliai.

Specialūs ekranai, rentgeno spinduliuotės pluošto fokusavimas ir kitos techninės priemonės apsaugo darbuotojus, vairuotojus ir gabenamą krovinį nuo rentgeno spindulių žalos. Rentgeno spinduliuotės generatorius automatiškai įsijungia tik transporto priemonės kabinai pravažiavus. Didžiausia vairuotojo apšvita, tikrinant krovinį, neviršija ES nustatytų standartų.

Rekomenduojami straipsniai
Krovinių tvirtinimas ir nestandartiniai kroviniai
Mes tikimės tolimesnės transporto sektoriaus plėtros
Skandalas dėl slapto įrašinėjimo kilo prezidiumo posėdyje