Author: | Category: Transporto Naujienos |

Po ypač slaptos policijos operacijos sutrukdyta narkotikų kontrabandai per Lietuvos Respublikos teritoriją į Rusijos Federaciją: sulaikytas rekordinis mūsų šalyje istorijoje narkotinių medžiagų kiekis – apie pusantros tonos hašišo (ankstesnis „rekordas“ – 800 kg).

Policijos nuotr.Narkotikai gabenti iš Maroko į Rusiją per Lietuvą. Policijos duomenimis, prekeiviai už juos sumokėjo 1,5 mln. eurų. Skaičiuojama, kad mažmeninė šių narkotikų kaina Lietuvoje siektų apie 20 mln. eurų, Rusijoje – gerokai daugiau.

Kvaišalų kontrabanda paslėpta mineralinį vandenį gabenusio vilkiko „Iveco“ puspriekabės grindyse. Kratos metu iš neteisėtos apyvartos išimta 1500 kg hašišo briketų. Kitų kratų metu pareigūnai aptikto dar kelias puspriekabes su įrengtomis slėptuvėmis, mobiliojo ryšio slopinimo įrenginių ir pan.

Pareigūnai suėmė du gerai policijai žinomus Lietuvos ir vieną Baltarusijos 40–50 metų piliečius. Tarp sulaikytųjų yra vienos logistikos įmonės vadovas. Visiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, dėl šių medžiagų kontrabandos organizavimo ir vykdymo organizuotoje grupėje.

LR baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų, už šių medžiagų kontrabandą – nuo 3 iki 10 metų laisvės atėmimo.