Author: | Category: Transporto Naujienos |

Muitininkai sulaikė du kontrabandinių cigarečių prikimštus vilkikus

Lietuvos muitinės pareigūnai sekmadienio (liepos 1 d.) popietę Kybartų kelio poste vieną po kito sulaikė du krovininius vilkikus, kuriais iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities mėginta įvežti beveik 1,5 mln. Lt vertės cigarečių kontrabandą.

Vienas iš vilkikų vairuotojų detalaus tikrinimo metu, palikęs transporto priemonę, paspruko atgal į Rusiją. Antrasis sulaikytas dviem paroms.

Abu vilkikai Kybartų kelio poste Kauno teritorinės muitinės pareigūnų buvo patikrinti pagal Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) nustatytus rizikos požymius – galimą kontrabandos gabenimą.

Į Kybartų kelio postą krovininiu vilkiku „Renault“ 15 val. 17 min. atvažiavęs Rusijos Federacijos pilietis A. M. deklaravo į Rusiją tranzitu gabenantis metalo konstrukcijų – lietvamzdžių krovinį.

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai nusprendė detaliai patikrinti „Renault“. Tačiau šio vairuotojas, matyt nujausdamas gresiančius nemalonumus, vos atvažiavęs į detalaus patikrinimo vietą, pėsčiomis paspruko atgal į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį, palikęs vilkiką su įjungtu varikliu.

Atidarę vilkiko puspriekabę, muitinės pareigūnai išvydo, jog gabenamos metalo konstrukcijos užverstos cigarečių dėžėmis. Iš viso „Renault“ buvo mėginta įvežti 100 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių „Jin Ling“ ir „Viceroy“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 689 tūkst. Lt.

Bebaigiant tikrinti pirmąjį vilkiką, į Kybartų kelio postą apie 16 val. iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavo kitas „Renault“. Jo vairuotojas, Rusijos pilietis A. L., muitininkams irgi sakėsi tranzitu per Lietuvą į Rusiją vežantis kartono ritinių krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnai detaliai patikrino ir šią transporto priemonę, kuri, kaip paaiškėjo netrukus, irgi buvo tikras kontrabandinių cigarečių sandėlis.

Be kartono ritinių, vilkiko puspriekabė buvo prikimšta ir rusiškų cigarečių „Viceroy“ dėžių. Iš viso šiuo vilkiku bandyta įvežti 100 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė 699 tūkst. Lt.

Vairuotojas A. L. buvo sulaikytas dviem paroms, šiuo metu svarstomas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo.

Bendra sekmadienį Kybartų kelio poste sulaikytų kontrabandinių cigarečių vertė – 1 mln. 388 tūkst. Lt.

MKT Kauno skyriuje dėl šių įvykių pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį (Kontrabanda).

Šaltinis: LR muitinė

Panašūs straipsniai:

Per tarptautinę operaciją Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse sulaikyta nelegalių rūkalų už 21 ml. litų

Lietuvio automobilyje muitininkai rado beveik 70 tūkst. vnt. rūkalų