Author: | Category: Transporto Naujienos |

Bus suremontuota 1000 km miškų keliųMiškų keliais keliauja tiek lengvasis, tiek ir sunkus transportas. Juk visiems miško darbams reikia daug technikos ir mechanizmų, padedančių ruošti, gabenti medieną, tvarkyti kirtavietes ir pan. Pravažiuojami keliai reikalingi ir urėdijoms dėl sanitarinės bei priešgaisrinės apsaugos. Galų gale, miškų keliais naudojasi privatūs savininkai ir visuomenė.

Aplinkos ministerija pranešė, jog šiais metais miškų keliams remontuoti skirta 4,2 mln. eurų. Skaičiuojama, kad už tokią sumą bus sutvarkyta apie 1000 kilometrų miško – tiek privataus, tiek valstybinio – kelių.

Miško kelius remontuoja Valstybinių miškų urėdija. Kiekviename regione sudaromos specialios komisijos, kuriose dalyvauja savivaldybių, urėdijų, miškų tarnybų, kitų institucijų ir miškų savininkų atstovai. Ji ir išrenka prioritetinius kelius, kurie bus suremontuoti.

Lėšos skirtos iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos, pagal kurią per pastaruosius trejus metus suremontuota beveik 2400 kilometrų miško (daugiausia – privataus) kelių su žvyro danga.

2015–2019 m. iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos miško keliams taisyti skirta 17,55 mln. eurų. Tai yra apie 20–30 proc. surenkamų privalomųjų atskaitymų už parduotą medieną valstybiniuose ir privačiuose miškuose.