Author: | Category: Transporto Naujienos |

Minimalus darbo uzmokeščio taikymasMinimalaus atlyginimo taikymą Vokietijoje pravartu žinoti ne tik dirbantiems toje šalyje. Jis taikomas ir už Vokietijos teritorijos veikiančioms įmonėms, kurios siunčia vairuotojus į Vokietiją arba tranzitui per ją. Mokestinė prievolė galioja tiek Europos sąjungos šalims, tiek nepriklausančioms ES.

Anksčiau taikomas minimalus atlyginimas buvo 8,5 € / val., tačiau dabar tolimųjų reisų vairuotojų alga Vokietijoje didesnė. Čia taikomas valandinis tarifas yra 8,84 € / val. Šis užmokestis taikomas tik darbo – vairavimo laikui (pertraukos ir laisvas laikas neapmokamas). Tad, kai pvz. Lietuvoje dirbantis vairuotojas patenka į Vokietijos teritoriją – jam privaloma mokėti minimalų atlyginimą, nurodytą šios šalies įstatymuose.

Reikalingi dokumentai
Prieš pradedant darbuotojų komandiruotes, įmonės privalo informuoti Vokietijos Vakarų federalinį finansų direktoriatą, esantį Kelne. Reikalaujama užpildyti specialią formą (033037 (mobil)). Šioje formoje nurodoma informacija apie darbuotoją (vardas, pavardė, gimimo data), įvardijama komandiruotės trukmė Vokietijoje, pateikiamas adresas, kur yra saugomi dokumentai, susiję su šia veikla. Taip pat reikia patvirtinti, jog darbdavys išduos dokumentus, patvirtinančius minimalaus atlyginimo išmokėjimą vairuotojui. Minėtą dokumentą reikia užpildyti raštu vokiškai ir išsiųsti iki tol, kol vairuotojas pradeda komandiruotes Vokietijoje. Tai gali būti padaryta ir dieną prieš patenkant į Vokietijos teritoriją. Transporto priemonės vairuotojai su savimi privalo turėti ir, esant reikalui, pateikti galiojančią ID kortelę arba pasą, pagal kurią galima patikrinti ir jo įmonės duomenis. Minimalų atlyginimą patvirtinančio dokumento su savimi vairuotojai turėti neprivalo.

Darbdavio įsipareigojimai
Kiekvienos įmonės darbdavys įsipareigoja užregistruoti savo darbuotojų išdirbtų valandų kiekį Vokietijoje. Privaloma nurodyti vairuotojo darbo pradžią, pabaigą bei trukmę. Tai padaryti reikia per 7 dienas (ne vėliau nei praėjus 7 dienoms) nuo darbo atlikimo. Darbdavys gali surašyti visų darbuotojų duomenis ir visas veiklas pasirinktam laikotarpiui iš karto. Tuomet visi reikalavimai, patenkantys į nurodytą laikotarpį ir bus išpildyti. Šiai sistemai taikoma išimtis: mobilios transporto veiklos sritis. Čia taikomi paprastesni registravimo reikalavimai. Šiuo atveju darbdavys neįvardija veiklos pradžios ir pabaigos laiko, o tik užregistruoja išdirbtų valandų trukmę.

Dokumentų saugojimas
Darbdaviams patariama saugoti siunčiamus dokumentus, nes juos išsiuntus atsakymas iš Vokietijos neatsiunčiamas. Tad pravartu turėti dokumentų kopijas, ar siuntimo faktą įrodančius duomenis. Dokumentus patariama saugoti savo įmonėje. Tuomet, pildant 033037 (mobil) formą „Įmonės darbuotojų, atliekančių išskirtinai mobilų darbą, darbo planavimas“ darbdavys papildomai pasirašo antrąjį „Įsipareigojimą/pasižadėjimą“ (vok. k. – „Versicherung“). Jis savo parašu patvirtina, kad galės pateikti reikiamus dokumentus vokiečių kalba, jeigu bus reikalaujami Vokietijos muitinėje. Jei darbdavys išsiuntė pranešimą apie suplanuotus veiklos pasikeitimus – Vokietijos muitinei pranešti nereikia.

Rekomenduojame
Krovinių gabenimas Europoje – minimalaus darbo užmokesčio taikymas
Vokietijoje vairuotojams draudžiama kassavaitinio poilsio laiką praleisti transporto priemonėje
Daugiau kaip 750 000 krovinių ir transporto pasiūlymų