Author: | Category: Transporto Naujienos |

2018 metų pabaigoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai išaiškino krovinių gabenimo bendrovę, kuri, įtariama, nuslėpė apie 2 mln. eurų gautų pajamų. Tai – didžiausia šešėlinių pinigų suma, pernai nustatyta transporto sektoriuje.

Apie 30 vilkikų turinčios sostinėje registruotos bendrovės vairuotojai gabendavo iš Europos valstybių (daugiausia Ispanijos, Olandijos, Belgijos ir Lenkijos) greitai gendančius produktus – vaisius bei daržoves – ir grynuosius pinigus, gautus už suteiktas paslaugas. Įtariama, kad ne visos pajamos buvo įtraukiamos į bendrovės buhalteriją.

Skaičiuojama, jog gabenami šešėliniai kroviniai kainuodavo nuo 1,6 tūkst. iki 4 tūkst. eurų – kaina svyruodavo nuo sezono ar krovinio specifikos. Tarkim, ji išaugdavo prieš Velykas ir Kalėdas arba prireikus skubiai pervežti didelį kiekį greitai gendančių vaisių.

Kratų metu tyrėjai rado juodąją bendrovės buhalteriją su ikiteisminiam tyrimui svarbiais užrašais. FNTT įtarimus dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų mokesčių administratoriui pateikimo pareiškė penkiems asmenims – vadovui, buhalterei ir dar trim atsakingiems bendrovės darbuotojams. Be to, laikinai pritaikytas apribojimas turtui, kurio vertė didesnė nei 1 mln. eurų.