Author: | Category: Transporto Naujienos |

Lietuvos vežėjus piktina privalomojo draudimo kainos

Lietuvos vežėjus piktina privalomojo draudimo kainos

Lietuvos logistikos įmonių savininkai, išgirdę žodžių junginį „privalomasis transporto priemonių draudimas“, dažniausiai visada griebiasi už galvų, mat jau daugybę metų privalomojo vilkikų draudimo kainos kyla, nors dažnai šiam kylimui net ir patys draudikai ir juos kontroliuojančios institucijos neranda paaiškinimų. Lietuvos vežėjų asociacija LINAVA taip pat ne vienerius metus kalba apie tai, kad vilkikų draudimo kainos mūsų šalyje yra nepagrįstai didelės, tačiau iki šiol jokių konkrečių veiksmų šiai situacijai keisti nebuvo imtasi – dažniausiai viskas apsiriboja tik žodžiais.
Vis dėlto neseniai įvyko vienas svarbus proveržis šioje sunkioje ir painioje draudimo rinkos srityje. LINAVA pateikė teisės aktų pakeitimus, kurie, jeigu būtų priimti, galėtų turėti įtakos mažesnėms draudimo kainoms. Asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius pabrėžia, kad daugybę metų vežėjai leido draudikams manipuliuoti skaičiais ir mokėdavo tiek, kiek būdavo paprašyta. Draudikai nesutinka su tuo, kad situacija rinkoje yra iškreipta: anot jų, tokių pakeitimų priėmimas galėtų lemti kainų reguliavimą, konkurencijos varžymą, o tai, pasak jų, dar labiau didins draudimo kainas.
Draudimo įmoka labiausiai priklauso nuo to, kuriose valstybėse yra naudojama sunkiasvorė transporto priemonė. Transporto priemonės tipas taip pat turi įtakos kainai, tačiau tai nėra pagrindinis kriterijus. Už Didžiojoje Britanijoje dirbančius vilkikus šiuo metu reikia mokėti bene didžiausias privalomojo draudimo įmokas, nes čia jie sukelia daugiausiai avarijų. Ypač daug jų įvyksta žiedinėse sankryžose. Matyt, tai lemia tai, jog Lietuvos vairuotojai nėra pripratę prie eismo kairiąja kelio puse.
Tikimasi, kad greitu laiku logistikos bendrovių savininkai galės lengviau atsikvėpti – gal draudimo kainos ir nemažės, tačiau jei atsirastų daugiau kontrolės ir reguliavimo privalomojo draudimo rinkoje, tai jau būtų nemenkas pasiekimas.

Rekomenduojame:
Keliuose įrengta eismo stebėjimo sistema padės nustatyti ir nubausti pažeidėjus
Krovinio važtaraštis
CMR draudimas,TIR draudimas kas tai yra?