Author: | Category: Įdomūs straipsniai |

© Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Pradarytas automobilio langas ir iškišta kairės rankos alkūnė, besiremianti į durelių rėmą – dažnas vaizdas vasarą gatvės. Tačiau mokslininkai perspėja, kad iškištos rankos per automobilio langą gali padidinti riziką, kad vairuotojo kairėje kūno pusėje išsivystys vėžys.

Vašingtono universiteto mokslininkai Sietle pasinaudojo federaline duomenų baze nustatė, kad dvi tam tikros odos vėžio formos dažniau išsivysto ant kairiosios žmogaus pusės, rašo „DailyMail“.

Mokslininkai nustatė, kad melanoma buvo išsivysčiusi 52 procentuose pacientų kairiosiose pusėse. Tuo metu analizė karcinomos ląstelių analizė parodė, kad vėžys kairėje pusėje išsivystė 53 procentams žmonių. Taip pat nustatyta, kad odos liga buvo išsivysčius 55 procentams žmonių viršutinėje rankos dalyje.

Rašydami „Amerikos Dermatologijos akademijos“ žurnalui mokslininkai teigė: „Abi rūšys melanomos yra labiau linkę išsivystyti žmogaus kairėje pusėje, o ypač rankoje“.

Tyrinėtojai tvirtino, kad vairuotojų sėdėjimo vieta automobilyje yra faktorius, kuris gali būti prisidėjęs prie tokių rezultatų. Vairuotojų kairiąją ranką veikia beveik penkis kartus stipriau ultravioletiniai spinduliai nei dešiniąją.

Šie tyrimo duomenys patvirtino gautus duomenis su ankstesniais rezultatais iš tų šalių, kur vairuotojai sėdi dešiniojoje automobilio pusėje.

Vašingtono mokslininkų teigimu, mokslinis tyrimas Australijoje 1986 metais parodė, kad vyrams priešvėžiniai dariniai dažniau susidarydavo dešinėje kūno pusėje.

Šaltinis: www.diena.lt