Author: | Category: Transporto Naujienos |

JAV kariuomenės krovinių srautas į Lietuvą šiemet augo tris kartus

Lietuvos transporto įmonės pasiruošusios pervežti dar daugiau JAV kariuomenės krovinių, per mūsų šalį gabenamų į Afganistaną ir atgal.

Tokius Lietuvos siekius šiandien Klaipėdoje viešinčiam JAV kariuomenės pervežimų pajėgų TRANSCOM vadovui generolui Williamui Fraseriui patvirtino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
 JAV kariuomenės atstovas šiandien Klaipėdoje supažindintas su jūrų uoste dirbančiomis krovos kompanijomis, lankėsi Klaipėdos uosto konteinerių terminale.
 Pirmieji JAV kariuomenės kroviniai, vežami į Afganistaną, Lietuvą pasiekė 2010 m. gruodį. Praėjusiais metais į Afganistaną per Klaipėdos uostą išvežti 2165 TEU konteineriai.
 Krovinių srautai pastebimai pradėjo augti šiais metais po sausio mėnesį įvykusio E.Masiulio vizito į TRANSCOM būstinę Jungtinėse Valstijose. Per penkis šių metų mėnesius išvežta 3456 TEU konteinerių – tris kartus daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.
 „Mūsų manymu, tokie pasiekimai dar ne riba. Lietuvos transporto įmonių galimybės yra kur kas didesnės. Norime, kad daugiau krovinių per Lietuvą būtų vežama ne tik į Afganistaną, bet ir atgal. Ši niša dar nėra tinkamai išnaudota. Taip pat turime ieškoti galimybių gabenti kai kuriuos krovinius ir per Palangos oro uostą“, – sakė susisiekimo ministras E.Masiulis.
Pirmieji kroviniai iš Afganistano į Lietuvą pradėti vežti šių metų pavasarį.
 Lietuva siekia, kad per mūsų šalį būtų gabenami ne tik jūriniai, bet ir šaldyti amerikiečių kariuomenės kroviniai ir mūsų įmonės tam yra pasiruošusios.
 Klaipėdos uoste iškrauti kroviniai geležinkeliais vežami per Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną, Uzbekistaną. Amerikiečiams šis kelias yra saugesnis nei anksčiau naudota jungtis per neramumų krečiamą Pakistaną. „Lietuvos geležinkeliai“ kariuomenės kroviniams vežti naudoja apie 400 geležinkelio platformų. Šiais metais planuojama įsigyti ir išsinuomoti dar daugiau platformų.
Šaltinis: LR Susisiekimo Ministerija
Panašūs straipsniai: