Author: | Category: Transporto Naujienos, Transporto statistika |

Iškart po Naujų Metų Išvakarių temperatūra pakilo – ir ledai pajudėjo.  Metų pradžioje į Vakarų Europą atėjo pavasaris, o kartu su juo ir transporto barometro rodyklės parodymai pakrypo į geresniąją pusę nei kad buvo 2011m. pabaigoje. Barometrui duomenis suteikia TIMOCOM – rinkoje pirmaujančios Europos transporto ir krovinių biržos TC Truck&Cargo® teikėjas. Deja pakilimas truko neilgai – nei oro pokyčiuose nei transporto rinkoje. Sausio viduryje žiema nusistovėjo ir iki pat Vasario pabaigos Europa vėl pateko į jos glėbį. Tai atsispindėjo ir TIMOCOM transporto barometre, kaip pusiausvyros nebuvimas tarp krovinių ir laisvo transporto: 31 procentą sudarantys krovinių pasiūlymai stojo prieš 69HochH procentus sudarančius laisvo transporto pasiūlymus. Pernai metų to paties laikotarpio duomenys atrodė visiškai kitaip. Tuo metu buvo pasiūlyta daugiau krovinių nei laisvo transporto (54:46).

Prasidėjusi žiema blogai paveikė rezultatus

Vasaris Europoje ir toliau buvo tarsi ledynmetis. Krovinių biržos TIMOCOM transporto barometras atrodė lyg užšalęs kelias ir mėnesio pabaigoje baigė krovinių – transporto santykiu 32:68 – praktiškai beveik nepasikeitęs, palyginus su prieš tai buvusiu mėnesiu. Deja, bet šie parodymai buvo gerokai žemesni nei pernai (51:49). „Šis ypatingai šaltas metų pradžios laikotarpis labai blogai paveikė Europos transporto rinkos ketvirčio rezultatus. Mūsų vartotojai iš buvusios Jugoslavijos respublikos kaip pavyzdį paminėjo, jog transporto rinka beveik visiškai sustojo Vasario mėnesį. Savaime suprantama, kad tokie įvykiai veikia ir TIMOCOM transporto barometrą“, paaiškino Marcel Frings, TIMOCOM Vyriausias atstovas.

Pastebimas pakilimas

Įprastai, Kovo mėnesį atsiranda didesnis poreikis pervežimams – ypač artėjant Velykoms. Taip ir atsitiko 2012 m pirmąjį ketvirtį, nors ir mažesniu mastu nei įprasta.  „2010 m Kovą kroviniai sudarė 54 procentus, o 2011 net 59 procentus. Taigi, šių metų dviejų pirmų mėnesių rezultatai buvo tokie silpni, kad krovinių – transporto santykis pasiekė tik 42:58″, apibendrina padėtį transporto rinkoje p. Frings.

Po to kai TIMOCOM transporto barometras pateikė 2012 m. pirmo ketvirčio rezultatus, kurie yra 35:65 (2010: 44:56; 2011: 55:45), kyla jaudinantis klausimas, kaip transporto rinka reaguos ateinantį ketvirtį. Euro krizės mastai taps tam pagrindiniu veiksniu. Ar bus tolimesni žlugimo atvejai, pavyzdžiui, tokiose šalyse kaip Ispanija? Ir kokią įtaką tai turės transporto pramonei? Kovo paskutinių dienų TIMOCOM transporto barometre jaučiamas švelnus jūrų brizas, kuris gal būt bus lyg požymis produktyviam pavasariui.

Daugiau informacijos apie TIMOCOM ir transporto barometrą rasite apsilankę www.timocom.com

 

Autorius: Denis Pašala