Author: | Category: Transporto Naujienos |

Praėjusių metų kovą Lietuvos Vyriausybė nutarė Kauno viešąjį logistikos centrą (toliau – VLC) vystyti Palemono ir Karmėlavos teritorijose. Šiuo metu, praėjus vos kiek daugiau nei metams, jau yra visiškai pasiruošta įgyvendinti pirmąjį etapą – pradėti intermodalinio terminalo statybą. Parengta ne tik galimybių studija bei techninis projektas – dar šiemet planuojama išsirinkti rangovą. Intermodalinių krovinių terminalo projektui numatyta skirti apie 64 mln. litų ES Sanglaudos fondo lėšų.

Techniniame projekte numatyta pastatyti ne tik patį terminalą su atitinkamomis saugojimo aikštelėmis, 1520 mm ir 1435 mm pločio geležinkelio krovos ir privažiuojamaisiais keliais, konteineriniu kranu, muitinės ir administracinėmis patalpomis, bet ir rekonstruoti esamą kelią nuo automagistralės Vilnius-Klaipėda iki pat būsimo terminalo. Rekonstravimo projekte dalyvauti sutiko Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Suprojektuotas terminalas tarnaus ne tik viešojo logistikos centro poreikiams, bet ir kaip galutinis šiuo finansavimo laikotarpiu planuojamos nutiesti Europinio standarto (1435 mm) geležinkelio vėžės taškas. Iš Vakarų Europos atvykstantys ir terminale perkrauti konteineriniai kroviniai galės toliau judėti Šiaurės ir Rytų link. Iki Palemono stoties teritorijos nutiesus 1435 mm pločio vėžę atsiras galimybė ir įmonėms, kurios šiuo metu sujungtos plačiąja vėže, savo terminalus pritaikyti ir kitos rūšies krovinių perkrovai tarp skirtingų vėžių.
Tikimasi, kad įgyvendinta Kauno VLC koncepcija atneš didžiulę naudą ne tik transporto ir logistikos įmonėms, bet ir šio miesto bei rajono savivaldybių gyventojams: bus pritraukiamos investicijos, plečiama miesto infrastruktūra, į biudžetą surenkami papildomi mokesčiai. Įgyvendinant šį projektą Lietuvos transporto sistema dar labiau prisidės prie pagrindinių Europos Sąjungos strateginių transporto sistemos tikslų, įtvirtintų Europos Komisijos „Baltojoje Knygoje“, įgyvendinimo, t. y. kad iki 2040 m. 50 proc. krovinių, kuriuos reikia pristatyti daugiau nei 300 km. atstumu, būtų gabenami geležinkelių arba vidaus vandenų transportu.
Šaltinis: LR Susiesikimo Ministerija
Panašūs straispniai: