Author: | Category: Transporto Naujienos |

Kaip sutaupyti degalų? Nors degalų kainos pastaruoju metu vežėjus gąsdina ne taip stipriai kaip prieš kelerius metus, vis dėlto tos transporto įmonės, kurios investuoja į modernias transporto priemones, rūpinasi, kad degalų sąnaudos būtų kuo mažesnės, o vilkikus vairuojantys žmonės kelti savo kvalifikaciją ekonomiško vairavimo srityje.

Dėl šios priežasties rinkoje rengiama nemažai ekonomiško vairavimo varžybų, kuriose ne tik varžomasi, bet ir mokomasi, kaip vairuoti sunkiasvores transporto priemones, kaip paisyti modernių įrenginių siunčiamų signalų ir negadinti automobilių neatsakingu vairavimu.

Vienas iš pažangių būdų – greičio ribotuvai. Apskaičiuota, kad optimalus greitis šiuolaikiškai sunkiasvorei transporto priemonei, norint sutaupyti degalų ir jų sunaudoti mažiausiai, yra nuo 82 iki 85 km/h.

Tam pritaria ir  „Volvo Trucks Lietuva“ instruktorius Eivitas Žarys, kuris sako, jog pasirinkus tokį greitį galima sumažinti degalų sąnaudas nuo dviejų iki septynių procentų. Pasak jo, reikia atsižvelgti ir į tai, kad degalų sunaudojimui turi įtakos sunkvežimio ir, aišku, puspriekabės specifikacijos. Kategoriškų apibendrinimų degalų sunaudojimo klausimais daryti neverta, tačiau aišku viena – greičio ribotuvas dar nei vienam nepakenkė.

Rekomenduojame
Volvo Trucks kviečia į ekonomiškumo varžybas
TIMOCOM transporto konkursų funkcijai buvo suteiktas BME kokybės ženklas
Už Europos sienų