Author: | Category: Įdomūs straipsniai |

Tai yra kaip garsusis V. Šekspyro monologas „Būti ar nebūti“.

Anekdotai apie blondinių vairavimo ypatumus yra pasakojami ir žinomi daugelyje  šalių.  Tačiau, sausi statistiniai duomenys rodo, jog atėjo laikas atsikratyti stereotipų, nes sunkiausius eismo įvykius vis dėl to sukelia vyrai.

Didžiosios Britanijos draudimo bendrovė „Elephant“ atliko tyrimą, kur bendrovės specialistai išanalizavo daugiau kaip 200 000 draudimo pretenzijų, pagal skirtingus parametrus: vairuotojo amžių ir lytį, juose sužeistųjų ir žuvusiųjų skaičių, žalos sumą. Tyrimo rezultatai  stebina: vairuotojai iki 25 metų (prašome atkreipti dėmesį, moterys pradeda mokytis vairuoti vėliau, todėl sulaukus 25 metų, jų vairavimo stažas įprastai mažesnis, lyginant su bendraamžiais vyrais), dėl moterų kaltės įvykusių eismo įvykių draudimo vertė kompanijai yra 15% mažesnė nei vyrų. O visose kitose amžiaus grupėse 6% – o tai ir vėl moterų naudai.

Tačiau, pinigai – tai dar ne viskas. Pasak nepriklausomo britų tyrimų centro „Brake“ duomenimis, kas šešiasdešimtas vyras iki 30 metų amžiaus Anglijoje , tampa eismo įvykio dalyviu su sunkiomis pasekmėmis, o tai reiškia, jog kažkas buvo sužeistas arba žuvo.  Pernai šitie eismo įvykiai Didžiosios Britanijos ekonomikai kainavo 2,4 mlrd. dolerių. To paties amžiaus moterų rodiklis yra tris su puse karto mažesnis.

Didžiosios Britanijos duomenis beveik visiškai patvirtina statistika iš JAV. Amerikos automobilių asociacijos duomenimis, vidutiniškai, statistinis vyras turi 77% daugiau tikimybių mirti eismo įvykyje nei statistinė moteris.